Customize

Ustawa o zgromadzeniach

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by Anonymous, Dec 23, 2011.

 1. Anonymous Member

  Zamierzamy robić coś w tej sprawie? Bo jeśli zostanie wprowadzony zakaz zasłaniania twarzy na manifestacjach, znikniemy z Polski, albo będziemy musieli uciekać z protestów, gdy tylko zbliży się policja.
 2. Aktualnie trzeba się w Polsce pojawić i "zaistnieć" potem będzie mowa o naszym znikaniu :D
 3. Anonymous Member

  Czy nie jest to najlepszy moment, by zaistnieć? Choćby to było 3 ludzi w maskach, ale trzeba zaprotestować. A zresztą dużo ludzi nie zgadza się na ten zakaz zasłaniania facjaty; gdybyśmy jako Anoni zapoczątkowali protesty, a potem ludzie by się dołączyli, to nie dość, że całkiem sporo ludzi by zaprotestowało, to jeszcze byłaby to nasza robota. Czy istnieje lepszy sposób?
  • Like Like x 1
 4. 100% się zgadzam ;)
 5. Darth VAnon Member

  Nie będzie 3 ludzi w maskach. Byłoby tyle, gdyby wszyscy aktywni na forum znajdowali się w jednym mieście. A tak nasz "protest" byłby rozdrobniony.
 6. Anonymous Member

  Dużo ludzi jednak go też popiera. Co jak co, ale przeżyję brak maski, jeśli będę mógł Spokojnie maszerować ulicami nie wpadając w zamieszki oszalikowanych kiboli, czy starcia na kostki brukowe komuniści vs faszyści, bo ktoś swoją "wolność" wykorzystuje jako pretekst do bezkarności.
 7. Darth VAnon Member

  Jeśli nam nie zależy na anonimowości to kibolom tym bardziej. Zresztą oni i tak są z prawem na bakier, więc złamanie jednego dodatkowego przepisu nie zrobi im różnicy.
 8. Anonymous Member

  Jako Anoni musimy walczyć o możliwość zakrywania twarzy. To podstawowe założenie naszego ruchu. Jeśli nie zasłonimy twarzy na manifestacji, nie będziemy Anonimami, choćbyśmy nawet protest zaplanowali na stronie Anonimów i walczyli o to, o co walczą Anoni. A ja już wolę, żeby były te starcia, bo zdarzają się one bardzo rzadko i tylko w określonych okolicznościach; jak np. 11 listopada. Gdyby manifestacja była tydzień później, żadnych zamieszek by nie było.
 9. Zekdarrath Member

  Osobiście znalazłem fajny garniak od Armaniego, ale na bank podróba, bo od kiedy luksusowy garnitur od Giorgio Armani nieużwany kosztuje JEDYNE 102,50 zł?! Pozostało mi kupić nowy, elegancki garnitur, maskę Anonymous której niestety nie mam, jakieś półbuty i może kapelusz (jak Guy Fawkes :] ) i pokazywać się na zgromadzeniach.

  Zbiorowisko ludzi w garniturach/maskach zrobi na pewno wielkie wrażenie na zgromadzeniu
 10. Ja i tak nie przyjde w garniaku bo garniaków nie lubie, a koszula maska i krawat również wyglądają dobrze :)
 11. RainbowSix Member

  Bo to jest oryginalny Armani Allegro edition.
  • Like Like x 1
 12. Boris Korczak Member

  Problem ustawy o zaslanianiu twarzy jest dosc prosty w swym rozwiazaniu. Uzycie farb i szminek uzywany przez wojsko w formie kamuflazu rozwiazuje sprawe.
  Zabronienie tej formy jest niemozliwe - kobiety tez uzywaja makijazy.
  Stay safe.
  BK

  • Like Like x 4
 13. Anonimowy Member

  Ta cała ustawa o zasłanianiu twarzy mówi o tym, że można nosić maskę pod warunkiem, że organizator marszu wcześniej zgłosi to jako kostium.
 14. Anonymous Member

  Ale chcą wprowadzić całkowity zakaz noszenia masek podobno.
 15. RainbowSix Member

  Muzułmanki gdzieś w jakimś kraju (Francja albo Belgia, ale mogłam źle zapamiętać) bardzo ładnie sobie z tym poradziły: postanowiły chodzić w tych zabawnych maseczkach szpitalnych. Problem w tym, że któryś z tych krajów posunął się do zakazu zasłaniania twarzy nie tylko na ulicach, ale we wszystkich miejscach publicznych, jakimi są także np. urzedy i komunikacja miejska. No, ale mamy trochę inną sytuację jednak...
 16. Skolej jak walniemy sobie wszyscy makijaż na fawkesa to będziemy wyglądać jak jakaś pseudo parada równości -,-
 17. RainbowSix Member

  Nie no, powiecie, że się na Kruka robicie z wielkim zdziwieniem: To dziś nie Halloween? :D
 18. 1.41421356 Member

  Podczas infiltracji stosowało się różne zabiegi, choć pewnie niektóre znacie z filmów m.in. sztuczne włosy, zmiana koloru włosów, zmiana koloru oczu (soczewki), zmiana odcieni skóry, wąsy, rozepchane czymś policzki, sztuczne blizny, siniaki, rany, okulary, fryzura itd. Według mnie nie ma problemu. Pan ex-cia agent posiada niewyobrażalnie większą wiedzę ode mnie. Liczę, że zdradzi parę sekretów, które pomogą Nam wszystkim. Jak dla mnie ustawa była do przewidzenia od paru lat, teraz wszystko się tylko potwierdziło. Ponieważ te forum jest pod obserwacją, jak się teraz dowiedziałem prosiłbym na początku o nieujawnianie żadnych swoich danych, przyzwyczajeń, cech charakteru itd. Nawet nie wiecie ile można uzyskać informacji po Waszych wypowiedziach. Niech oni się martwią gdzie mają przeciek, Wy musicie w takim razie zdobyć niezbędną wiedzę by przetrwać. Stay safe.
 19. Zekdarrath Member

  I nie wypowiadamy się o sobie, przynajmniej nie ja i nie widzialem, by robił to ktoś inny. Ale ostrzec można zawsze.
 20. insidious999 Member

  Żebyśmy tylko nie popadli w jakąś manię prześladowczą ;)
 21. anon_white Member

  Sądzę, że o manii prześladowczej nie może tu być mowy, gdyż media rzeczywiście zaczęły obserwować tą stronę. Mam znajomych w dwóch stacjach telewizyjnych oraz gazecie i wiem, że jest to jedna z najczęściej przez nich odwiedzanych stron w Internecie. Jeżeli natomiast TV może to policja również, co może świadczyć o tym, że naprawdę jesteśmy pod obserwacją.
 22. RainbowSix Member

  Ludzie, a co w tym dziwnego? Forum jest otwarte i ogólnodostępne. Nawet, gdyby trzeba było się rejestrować do czytania: skąd masz pewność, że nie jestem z policji albo z jakiejś gazety? Żadnej nie masz.

  Jest cienka granica między paranoją, a zwyczajną ludzką ostrożnością.
  • Like Like x 2
 23. anon_white Member

  Ja nie uważam tego za coś dziwnego... Tak naprawdę każdy z nas może być kimś z policji lub gazety itd... Przedmówcom chodziło tylko o to, aby nie udzielać żadnych informacji o sobie... Trzeba również uważać na jakieś potknięcia z naszej strony, aby Anonymous nie padło znów ofiarą "wyśmiania"...
  • Like Like x 1
 24. insidious999 Member

  Gdybyś była z policji to byłabyś dla mnie miła starając się uwieść moją czujność i ostrożneść celem uzyskania informacji, które w następstwie doprowadzą do brutalnego stłamszenia tej bandy "anarchistów i lewaków", a nie jesteś :p
  • Like Like x 1
 25. RainbowSix Member

  Ale ja jestem kundel kanapowy, co lewaków lubi, bo w łapę dają i micha pełna przy nich :p
  • Like Like x 2
 26. anon_white Member

  Kundel kanapowy?? Ciekawe stwierdzenie... Pamiętaj, że za tego posta mogą zawiesić Cię w wykonywaniu obowiązków związanych z policją... xDD
 27. RainbowSix Member

  A pies im mordę lizał, mnie wszyscy kochają :D
 28. 1.41421356 Member

  http://www.facebook.com/events/343998868952536/ My to tak zorganizowaliśmy . Prawo mówi, że maksymalnie 14 osób nie jest Zgromadzeniem nielegalnym (czyli bez pozwolenia). Chodzi o Samodzielne grupy Operacyjne po 12 osób a później zgromadzenie spontaniczne bez dowodzenia. W sumie w dość małym mieście protestowało tak kilkaset osób. Media to zaciekawiło i to bardzo. Udzieliłem kilkunastu wywiadów dla różnych mediów.
  Bądźcie pewni, że tą stronę (musi obowiązkowo, tym bardziej teraz) przeglądać ABW, więc pilnujcie się i nie popełnijcie żadnego błędu. Nie jestem żadnym maniakiem i już nie jestem anonimowy. Wspierać Was będę medialnie.
 29. St.Jimmy Member

  Póki nie dzieje się tu nic nielegalnego to ABW, Policja, Służby Specjalne, Kontrwywiad Wojskowy, CIA, FBI i Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami może naskoczyć. Na forum może trafić każdy bez najmniejszego problemu przez google, oto w nim chodzi żeby było przeglądane przez ludzi. Logiczne że nie podam tu mojego numeru NIP, PESEL, adresu zamieszkania z kodem pocztowym i jeszcze numer rejestracyjny mojego samochodu a co. Media przeglądały forum propo gorącej sprawy ACTA, żeby zobaczyć co się mówi na ten temat, nawet w jednym z serwisów przewijany był jeden z postów naszego forum. Taka ich rola żeby węszyć w poszukiwaniu info.

  Wracając do zakrywania twarzy to jest to kwestja sporna. Bo idąc na jakieś zgromadzenie nie koniecznie chce żeby moja twarz później przez tydzień pojawiała się TV, ale z drugiej strony są chuligani, pseudokibice wyrywający bruk których niewątpliwie trzeba karać.
 30. Niree Member

  Zatem co proponujecie ?
 31. Krea Member

  Twarz można zasłonić nawet szalikiem (tak jak jest teraz w zimie), zawsze komuś może być zimno i to nie budzi jakichś podejrzeń. No chyba że szaliki typu "JP" lub "LEGIA PANY"
 32. 1.41421356 Member

 33. St.Jimmy Member

  Dr. Drzonka miałem okazje posłuchać nie raz osobiście na wykładzie, bardzo mądry człowiek i zgodze się z jego słowami zawartymi w artykule :)
 34. Anonymous Member

  Mogłem zwyczajnie nie załapać, ale... Jaki ma związek tekst z tym tytułem o przejmowaniu kontroli nad Anonymous?

  Że niby te 100 osób do tego dąży? Mi się zdaje, czy w Rzeczpospolitej zatrudniają idiotów?
  • Like Like x 1
 35. anon_white Member

  Akurat rzeczywiście nie ma tam związku. Boże... Co to ma być? To 100 osób odnosi się do członków Anonymous.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins