Customize

SOPA i ACTA

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by jeunesse.doree, Dec 21, 2011.

 1. Tylko nie mówcie że znowu jakiś list ;) Nie mam za bardzo czasu wejść i się zapoznać więc streśćcie to i napiszcie tutaj ;)
 2. Anonymous Member

  Tłumaczę:

  "Witajcie, obywatele świata,

  Internet jest zagrożony przez nowe, despotyczne prawo pozwalające Rządowi Federalnemu Stanów Zjednoczonych zamknąć, aresztować, nakładać grzywny i ścigać każdą stronę internetową i jej operatora(ów) na rozkaz korporacji mogących czerpać i czerpiących zyski z wymuszonej cenzury. Celem tak zwanych "Stop Online Piracy Act* " SOPA jest umożliwienie amerykańskim korporacjom kontrolować internet, z możliwością sądzenia, wydawania wyroków i ich wykonywania. SOPA depcze prawa obywatelskie, swobodę dostępu, wolność prasy i wolność słowa. Przeciętna osoba może zostać aresztowana, obłożona grzywną, pozwana do sądu i zostać wtrącona do więzienia federalnego przez SOPA za zwykłe uploadowanie filmów na YouTube lub rozpowszechnianie linków do nich. To prawo dowodzi, jakie są faktyczne prawa korporacji i ujawnia ich totalitaryzm.

  Ostatnio głosowanie w sprawie SOPA zostało odroczone na początek 2012 ze względu na niszczący wpływ oraz reakcję ogromnej liczby internetowych serwisów core'owych, w które celował ten projekt ustawy. W demokracji to powinno wystarczyć, by zniweczyć plany wprowadzenia ustawy, jednakże w Stanach Zjednoczonych oznacza to tylko tyle, iż głosowanie zostanie odraczane, dopóki media nie stracą zainteresowania tą sprawą, a popierający korporacje lobbyści nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, by "wywierać wpływy" (czyt. dawać łapówki) na głosujących, by oddawali głosy na ich korzyść. Jednakże, projekt ustawy został potajemnie rozpatrzony w trybie przyspieszonym, pod czujnym okiem kultur pijanych materialistyczną obsesją - takich, jak The House Judiciary Committee**, zbierający się 21 grudnia. Krótko mówiąc, zostaliśmy oszukani.

  Mimo, iż dano ludziom mało czasu na reakcję, nasza reakcja nie będzie mała. To oligarchia nami rządzi, bez demokracji, porozumienia czy poparcia; zastrasza nas, zastrasza protestujących, zastrasza solidarność Occupy Movement, zastrasza 99%, zastrasza CIEBIE. Rząd Federalny stoi na krawędzi upadku, dając nam możliwość zepchnięcia go w przepaść. My zwyczajnie nie chcemy, ani nie potrzebujemy przyszłości, którą próbują nam sprzedać. Żaden rząd nie może istnieć, jeśli my, ludzie, odmówimy mu poparcia. Najwyższy czas, by odwołać porozumienie. Najwyższy czas, by rozpowszechnić wiadomość o buncie wszędzie, gdzie tylko się da. Pokażmy tym, którzy mają i wciąż nadają sobie niemal nieskończoną władzę, jak wielka jest siła, która popycha masy do buntu przeciwko tyranii.

  Jesteśmy Anonimowi.
  Jesteśmy legionem.
  Jesteśmy wszystkimi.
  Jesteśmy wszędzie.
  Jesteśmy wami.
  Nie zapominamy.
  Nie wybaczamy.

  To jest nasz świat i zamierzamy go odzyskać.

  Spodziewajcie się nas."

  *Stop Piractwu w Sieci.
  **Dom Komisji Sądowej?

  Jak dla mnie nie ma to żadnego związku z nami, bo nie żyjemy w Stanach. Poza tym w dalszej części, której nie chciało mi się już tłumaczyć, autor tego apelu zachęca do wysyłania wiadomości nieanonimowo. Lepiej byłoby się zająć nowelizacją ustawy o zgromadzeniach. Bo jeśli ta nowelizacja będzie miała miejsce, nasz ruch automatycznie stanie się w Polsce nielegalny. Znaczy, w internecie sobie będziemy mogli dalej pluć na to, co się dzieje w Polsce, ale nie będziemy mogli już nigdy wyjść na ulice i zaprotestować. Tylko, że żeby coś w tej sprawie zrobić, musielibyśmy wyjść na ulicę, bo w internecie raczej nic nie zdziałamy, a gdybyśmy zaprotestowali otwarcie, ktoś by o nas usłyszał.
 3. RainbowSix Member

  Teoretycznie nie nasza sprawa, a praktycznie MSWiA niedawno planowało odstawić całkiem podobną szopkę. Whateva, IMHO powinniśmy dostosowywać wszelkie akcje do własnego podwórka, chociaż ja osobiście popieram rozwalanie stron nazistów z Finlandii, czy innego kraju o egzotycznym języku (taka ostatnia zabawa grupowa z FB), czy inne lulzy typu leakspin. Not here, but fuckin funny.
 4. Darth VAnon Member

  Niech duzi zajmują się dużymi, a maluczcy maluczkimi. Przeciętne amerykańskie miasto ma więcej anonów, niż cała Polska, więc o ile nie zdołamy wymyślić jakiejś genialnej metody, powinniśmy zostać przy drobniejszych działaniach - wspomniana ustawa o zgromadzeniach (na którą jednak też ciężko będzie aktualnie wpłynąć w kilka osób) albo chociaż właśnie Bonieckim.
  • Like Like x 2

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins