Customize

Polski Info-thread

Discussion in 'Polska' started by Anonymous, Jul 5, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Anonymous Member

  POLSKI INFO-THREAD

  Spis treści - Dla możliwie jak najszybszgo i najbardziej komfortowego poruszania sie w tym threadzie pozamieszczane sa linki do postów o konkretnej treści dzięki czemu nie trzeba przewijac strony by dotrzeć do interesującej nas informacji. Dodatkowo pod każdym postem zamieszczony jest link powrotny który prowadzi spowrotem do spisu.

  Nowe artykuły/tutoriale/infomacje - Można zamieszczać w przeznaczonym do tego celu temacie. Nie będą tolerowane ani dodawane poradniki dotyczące nielegalnych działań. Również nie będą dodawane takie które sie powtarzają chyba, że są bardziej rozwinięte lub aktualne niż obecne.

  Edycja - Propozycje poprawek lub ewentualnych większych zmian tudzież dalszego rozwoju można smiało postowac w temacie o info-threadzie.

 2. Anonymous Member

 3. Anonymous Member

  Czym jest Anonymous?

  Są to podstawowe informacje na temat Anonymous gdyż okazuje sie iż wielu ludzi ma błędne pojęcie na temat tego niescentralizowanego internetowego tworu jak i jego funkcjonowania.
  • Czym jest Anonymous
   Anonymous to po prostu grupa ludzi komunikujących się przy użyciu jednorazowej tożsamości lub bez używania jakiejkolwiek tożsamości w ogóle. "Anonymous" może odnosić się do milionów ludzi piszących na różnych stronach nie używając swojej prawdziwej tożsamości, może też odnosić się do jakiejkolwiek podgrupy tych ludzi, albo może odnosić się też do pojedynczej osoby.
  • Czym Anonymous nie jest
   Anonymous nie jest pojedynczą, spójną grupą ludzi. Żaden pojedynczy człowiek ani grupa ludzi nie są reprezentacją Anonymous jako całości. Anonymous nie mają oficjalnego członkostwa, nie mają oficjalnych wytycznych ani stanowisk. Nie ma jednostek kontrolujących ani zasad łączących wszystkich Anonymous. Nie każdy, kto uważa się za Anonymous, jest zaangażowany we wszystko, za co odpowiada Anonymous, a o tym, za co odpowiadają poszczególni Anonymous decydują poglądy i czyny każdej pojedynczej osoby uważającej się za Anonymous.
  [Powrót]
 4. Anonymous Member

  Anonymous NIE są Białymi Rycerzami W Służbie Sprawiedliwości™

  Zauważyłem, że wielu ludzi, którzy są na forum, jest nowymi Anonymous. Zauważyłem również, że istnieje wśród nich wiele idealizmu i dobrej wiary. Jednak Anonymous wymaga też odrobinę sceptycyzmu i krytycznego myślenia. Dlatego chcę wam zarekomendować kilka linków:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Anonymous_(hakerzy)

  Jeśli przejrzeć listę działań (Operacji) znajdującą się w tym artykule, można zauważyć, że wiele z nich zostało wykonanych jedynie w celu zażartowania sobie z kogoś lub czegoś. Najbardziej charakterystyczną cechą Anonymous są więc żarty.

  Jednak część Anonimowych podjęła również decyzję, by wziąć udział w operacji mającej bardziej idealistyczne cele. Ale nie wszyscy Anonymous reprezentują to stanowisko, wręcz przeciwnie, idealiści stanowią zdecydowaną mniejszość Anonymous.

  Czy to powód, by zaniechać dobrych inicjatyw? Oczywiście, że nie. Ale jest to dobry powód, by przestać martwić się o "obrażanie Anonymous" lub mówić, że ktoś "chce zniesławić Anonimowych" lub "Ideą Anonymous jest wolność i równość". Podobnie jak w niemal każdej rzeczy, w której Anonymous biorą udział, nie ma 100%wej zgodności co do celów i sposobów ich osiągania.

  Jeśli jest to dla Ciebie niezrozumiałe, powinieneś bardziej zgłębić obszerny temat, jakim jest Anonymous. Jest to bardzo ciekawa koncepcja, jednak jest też czasami wręcz przerażająca! (a czasami nie)

  Wreszcie, polecam wam odwiedzić miejsce, gdzie w 2003 roku narodziło się Anonymous. Trzymajcie się, bo ta podróż może być nieprzyjemna dla niektórych z was:

  http://boards.4chan.org/b/

  Jeśli wątpisz w to, o czym mówię, możesz potwierdzić to, czytając o Anonymous w wikipedii...

  Małe wtrącenie:
  Pamiętaj, by nie ufać nikomu. Niektórzy Anonymous mogą być wysłannikami KS lub rządu, mającymi na celu infiltrację Anonymous. Choć to idiotyczny pomysł, bo Anonymous nie mają hierarchii ani liderów, to już się tak zdarzało. Dlatego też nie ufaj nikomu, bo może to ściągnąć na Ciebie kłopoty. Nie dziel się swoimi danymi osobowymi z innymi Anonami ani nie powierzaj im cennych przedmiotów lub informacji.
  Pamiętaj też o jednym: Anonymous nie są Twoimi przyjaciółmi.

  [Powrót]
 5. Anonymous Member

  Jak zachować Anonimowość?
  Mimo, że na WWP nielegalne działania są zabronione to warto zadbać o swoją anonimowość gdyż Anonimowi nie są twoimi przyjaciółmi i mogą znaleść sie osoby które nie będą ci przychylne które zechcą odszukac twoje prawdziwe dane. Ujawnienie tożsamość może sie wiązac z wieloma poważnymi konsekwencjami z których nie każdy zadaje sobie sprawe dlatego zamieszczam krótki poradnik.

  Poradnik ten ma celu dać nowym użytkownikom i gościom na WhyWeProtest kilka porad dotyczących tego jak chronic swoją anonimowość.

  • Na WhyWheProtest nigdy nie używaj nicku który już wczesniej gdzieś użyłes. Nie przestrzeganie tej zasady umożliwi potencjalnemu stalkerowi odszukanie cie poza forum co w efekcie może skutkować ujawinieniem twojej prawdziwej tożsamosci. Dlatego najlepiej wymyśl całkowicie nowy nick który nie ma związku z żadnymi innymi które kiedykolwiek używałeś.
  • Nie używaj swojego normalnego e-maila (tym bardziej takiego którego używasz prywatnie) do rejestracji ani do jakichkolwiek działan związanych z Anonymous. Najlepiej załóż zupełnie nowy, taki który uniemożlwi wyśledzenie cie. To bardzo ważne gdyż zdarzały sie już przypadki userów używających swoich prywatnych maili gdzie wyświetlało sie imie i nazwisko!
  • Na WhyWeProtest nie używaj hasła które już wczesniej gdzies użyłeś. Jeśli użyjesz tego samego hasła na wielu stronach internetowych oznaczać to będzie, że jeżeli z którejs z tych stron wyciekną poufne informacje wszystkie twoje konta mogą być spalone.
  • Staraj sie maskowac swoją aktywność w internecie używając np. serverów proxy szczególnie kiedy przeglądasz strony co do których bezpieczeństwa nie jesteś pewien. Taka praktyka również pomoże ci pozostac anonimowym. Więcej na ten temat znajdziesz w poradniku "Bezpieczeństwo w sieci".
  Ważna informacja: Bez względu na to na jakiej stronie sie rejestrujesz najpierw zadaj sobie pytanie "jakie informacje o tobie mogą zostac ujawnione w razie gdyby strona lub usługa była zagrożona atakiem lub awarią" Nie ma czegoś takiego jak 100% bezpieczna strona dlatego najlepszym sposobem na zachowanie anonimowości jest nie podawanie żadnych prawdziwych danych gdy sie rejestrujesz.

  • Miej na uwadze to jakie informacje ujawniasz na swój temat podczas rozmów i dyskusji. Może sie okazac iż pomimo tego, że chowasz sie za pseudonimem ujawnisz wystarczająco dużo informacji które mogą cie zidentyfikować lub zostać w jakis sposób pózniej użyte przeciwko tobie. Nawet gdy rozmawiasz z anonem który wydaje ci sie wporządku zawsze bądz czujny bo Anonymous nie są twoimi przyjaciółmi.
  • Jesli weźmiesz udział w protescie lub jakiejkolwiek akcji poza światem wirtualnym nigdy nie rozmawiaj z nikim o swojej internetowej tożsamości. Takie informacje nie są niezbędne do prowadzenia działań. Bądź świadom, że branie udziału w towarzyskich aktywnościach podczas protestu niesie za sobą ryzyko ujawnienia twojej tożsamosci. Wiecej informacji na temat zachowania anonimowosci w swiecie realnym znajdziejsz w poradniku "Organizacja i zachowanie na protestach".
  [Powrót]
 6. Anonymous Member

  Czym jest WhyWeProtest?

  • Czym jest WhyWeProtest.net
   WhyWeProtest.net (WWP) jest przede wszystkim centralnym węzłem "Projektu Chanology". Project Chanology to nazwa anty-Scjentologicznego ruchu aktywistycznego zrzeszającego niektórych Anonymous, jak i również dawnych członków Kościoła Scjentologicznego, oraz innych wieloletnich krytyków. Część użytkowników uważa się za Anonymous, a część nie. WWP nie ogranicza się tylko do walki ze Scjentologią. WWP wspiera też dyskusje i inicjatywy związane z wieloma innymi tematami, włączając w to sprawę Iranu. Istnieje też ogólny sentyment większości użytkowników WWP do Wolności Słowa i Swobodnej Wymiany Informacji jak rówież poruszane są kwestie przemocy seksualnej wobec kobiet i pedofilii. WWP to ogólnie rzecz biorąc platforma umożliwiająca swobodną wymiane informacji i organizowanie legalnych form protestu.
  • Czym WWP nie jest
   WWP nie jest reprezentacją Anonymous jako całości. Anonymous nie jest też reprezentacją Chanology lub WWP jako całości. WWP nie jest jednym jedynym domem Anonymous, lecz jedynie domem części ludzi uważających się za Anonymous. WWP nie jest miejscem do organizowania jakichkolwiek nielegalnych działań. WWP nie promuje ani nie zezwala na żadne nielegalne działania. Jeśli jako użytkownik WWP zauważysz jakąkolwiek formę promowania nielegalnych działań, takich jak na przykład ataki DDoS, prosimy o użycie przycisku Report znajdującego się w lewej części postu, aby ekipa moderatorów mogła się tym zająć. WWP podporządkuje się uzasadnionym prośbom ze strony przedstawicieli prawa, nawet jeśli dotąd nigdy nie spotkaliśmy się z taką prośbą.
  [Powrót]
 7. Anonymous Member

  Historia WWP

  Rok 2008 był świadkiem narodzin "Projektu Chanology", opartej o internet kampanii mające na celu ujawnienie oszustw i nadużyć jakich dopuszczali sie członkowie Koscioła Scjentologicznego. Kampania ta została zapoczątkowana przez 'Anonymous' współpracującymi z ex-członkami jak i długoletnimi krytykami Scjentologii.

  W połowie 2008 roku powstało WhyWeProtest i od samego początku stało się centralną przystanią dla Projektu Chanology. Służyło jako miejsce dla społecznosci w którym można było swobodnie dzielic sie informacjami związanymi z Projektem jak również stanowiło scentralizowaną platforme do planowania działań. Od początku swego istnienia WhyWeProtest rozrosło się i objeło również inne pro wolnościowe tematy. Rolą WhyWeProtest jest zapewnienie stabilnej platformy służącej do planowania legalnych form protestu jak i rozpowszechniania informacji.

  [Powrót]
 8. Anonymous Member

  Jak rozpocząć pracę na WWP.
  Kilka porad dla początkujących:
  • WhyWeProtest nie promuje żadnych nielegalnych działań, włączając w to ataki typu DDoS. Jeśli przybyłeś tu, by o nie pytać, to znalazłeś się w niewłaściwym miejscu.
  • WWP nie jest tym samym, czym jest Anonymous. Wielu naszych użytkowników jest Anonimowych, a wielu nie. Anonymous istnieje na różnych stronach i czatach i gromadzi ludzi mających różne, czasami zupełnie niezgodne ze sobą nawzajem cele.
  • Jeśli przybyłeś tu, by promować jakąś ważną dla ciebie sprawę, przeczytaj najpierw o naszych inicjatywach. Nowe pomysły są zwyczajowo omawiane i otwarcie rozważane. Niektóre są akceptowane drogą konsensusu. Jeśli twój pomysł nie zyskał tutaj poparcia, pogódź się z tym, że WWP nie jest miejscem na to.
  • Zanim zaczniesz pisać, spędź trochę czasu na czytaniu tematów, które cię interesują i sprawdź ważne tematy w New Members Area. Nie spiesz się i podążaj za odnośnikami w celu uzyskania większej ilości informacji.
  • Nie twórz nowych tematów w New Members Area. Możesz zwięźle pisać w temacie Introductions, potem sprawdź resztę forum.
  • Jeśli jesteś zainteresowany naszymi inicjatywami Anonymous vs. Scientology, Freedom of Information, Iran, Op Innocence, No Rape albo Occupy Wall Street, poświęć trochę czasu na przeczytanie odpowiednich materiałów wprowadzających.
  • Sprawdź datę tematu, zanim w nim coś napiszesz. Jeśli nie masz nowych ważnych informacji do dodania, nie ożywiaj długo nieużywanych tematów.
  • Otwarte rozmowy i pewien zakres trollingu są akceptowalne. Zamieszczanie obrazków zawierających porno lub gore, ataki osobiste i zamieszczanie nieudokumentowanych twierdzeń czy roszczeń nie są tolerowane.
  • Jeśli wpadniesz w tarapaty, nie wahaj się skontaktować z moderatorem z prośbą o pomoc. Pseudonimy moderatorów będących aktualnie online znajdziesz w prawym górnym rogu strony głównej forum
  [Powrót]
 9. Anonymous Member

  Ekipa WWP

  Administratorzy i Moderatorzy WhyWeProtest ofiarnie spełniają różnorodne zadania, wypisane poniżej. Jeśli chcesz, nie wachaj się skontaktować z którymś z członków ekipy, jeśli potrzebujesz pomocy na którymś z naszych for.

  • Administratorzy (Administrators): Są odpowiedzialni za zapewnienie dostępu i rozwoju forum, ale nie ograniczają się jedynie do tego, lecz także doradzają i pomagają Moderatorom wypełniać swoje zadania.
   • sue
  • Globalni Moderatorzy (Global Moderators): Pomagają zarówno w opiekowaniu się całą społecznością, jak również inicjatywami WWP. Globalni Moderatorzy zazwyczaj trzymają się na uboczu, interweniując raczej tylko w ekstremalnych sytuacjach. Służą jako przewodnicy i główne wsparcie dla Moderatorów Inicjatyw, oraz zapewniają miejsce do dyskusji na tematy wykraczające poza granice poszczególnych for.
   • Ersatz
   • HOC
   • hushpuppy
   • Pique
   • broomstick
  • Moderatorzy Inicjatyw i Społeczności (Initiative and Community Moderators): Odpowiedzialni za utrzymywanie swoich działów przy życiu, twórczych i aktywnych. Poza oczyszczaniem swoich for ze spamu i niedopowiednich treści, Moderatorzy Inicjatyw i Społeczności angażują użytkowników forum w dyskusje i zachęcają do aktywności.

   Anonimowi przeciwko Scjentologii (Anonymous vs. Scientology forum)
   • Anon Walker
   • Sneak
   • Thatcher
   • Asheera

   Swoboda Informacji (Freedom of Information Forum)
   • Lysander

   Społeczność (Community Forum)
   • White Tara
   • Sonichu

   Inicjatywa przeciwko przemocy wobec kobiet (No rape forum)
   • fishypants
   • Paroxene Samurai

   Inicjatywa przeciwko pedofilii (OP Innocence)
   • FloGold
   • mama
   • Disambiguation
  • Moderatorzy Regionalni (Regional Moderators): Odpowiedzialni za fora poszczególnych narodowości, skupiają się głównie na utrzymaniu tych sekcji wolnych od treści, które naruszają Regulamin WhyWeProtest (np. dziecięca pornografia, groźby zamachów bombowych, gore, oraz treści, które ogólnie są niewłaściwe dla środowiska pracy). Ci Moderatorzy działają też na rzecz utrzymywania twórczych i aktywnych dyskusji, oraz tłumaczą i przekazują potrzeby i prośby nieanglojęzycznych społeczności.

   Francuskie Forum (Francais Forum)
   • Pinkman
   • Menthe

   Niemieckie Forum (Deutsch Forum)
   • Thatcher

   Włoskie Forum (Italiano Forum)
   Hiszpańskie Forum (Espanol Forum)
   • Silly433
   • Strixcoil

   Polskie Forum (Polish Forum)
   • Svobodny

   Skandynawskie Forum (Skandinaviska Forum)
   • Hombre
   • Juster

   Irańskie forum (Iran Forum)
   • JohnDoe
  [Powrót]
 10. Anonymous Member

  Dział Polski
 11. Anonymous Member

  Walka z Trollami

  1. NIE KARMCIE TROLLI - na posty trolla się nie odpowiada, nie kłóci się z nim, nie pisze na całym forum "modek skasuj posta tego idioty". O to właśnie im chodzi!

  2. NIE CYTUJCIE ICH POSTÓW - szlag mnie trafia, gdy po wykonaniu misji usunięcia posta, muszę bawić się w zastępowanie obrazków z maską Anonymous i swastyką w tle tekstem "Mod edit.", bo jakiś gapcio nieopatrznie go zacytował. Nie cytujcie ich, bo to mi tylko dodaje roboty!

  3. POSTY SIĘ RAPORTUJE - zobaczcie, ilu nowych polskich użytkowników pojawiło się ostatnimi czasy na forum, ile nowych postów dziennie się pojawia. Sporo, prawda? I co z tego wynika? Ano to, że nie przeglądam wszystkich tematów, lecz tylko te, które mnie interesują. Nie dysponuję nieskończoną ilością wolnego czasu, więc na pewno nie będę zaglądał w każdy kącik forum i nie zauważę każdego postu, który wymaga interwencji. Trzeba, o dziwo, raportować! To bardzo ułatwiłoby mi pracę.

  4. NIE SPAMUJCIE RAPORTÓW - jeśli zauważyłeś posta, który wydaje Ci się niewłaściwy i go raportujesz, napisz o tym fakcie w temacie, w którym ten post się znajduje! Wtedy inni będą wiedzieć, że już nie muszą tego robić, więc ja nie będę zalewany masą raportów na ten sam temat.

  [Powrót]
 12. Anonymous Member

  Krótki przewodnik po aktywizmie.

  Ten krótki poradnik zawiera co ciekawsze pomysły Anonymous dotyczące aktywizmu.  Chcąc przedstawić całościowo problematykę wątku, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak zachować nasze projekty od stagnacji? Odpowiedź, moim zdaniem, brzmi tak: musimy użyć wszystkich możliwych sposobów wyrażania naszych poglądów i kontaktowania się ze sobą. Gdy stawiamy wszystko na jedną kartę, nasze działania szybko przestają być nowością i tracą na wartości - w tym też ataki cybernetyczne itp., które po wielu latach i niekończącym się strumieniu projektów i operacji, nie są ani zaskakujące, ani innowacyjne, ani szczególnie szokujące.

  Ale co można zrobić oprócz statecznych, przewidywalnych protestów? Całkiem sporo. Oto kilka sugestii. Niektóre są oparte na doświadczeniach z projektu Chanology.
  1. Ulotki, plakaty, kartki itp.
   • Częste rozdawanie ulotek. Może stały dzień tygodnia? Myślę, że można dużo zyskać rozmawiając z ludźmi. Jeśli jesteś przekonujący, ludzie będą przekazywać informacje od Ciebie rodzinie i przyjaciołom. W rozmowie z ludźmi na ulicy waznym jest, aby wszystko wydawało się dopracowane i dobrze przemyślane. Unikaj przesadzonych i nieprawdziwych uogólnień. Słowa kluczowe: zainteresowanie obywateli.
    Wadą częstego rozdawania ulotek i plakatów jest to, że w dłuższej perspektywie jest to dość kosztowne. Jakieś propozycje rozwiązań?
   • Umieszczaj ulotki i plakaty w strategicznych miejscach tak, by więcej osób mogło je przeczytać. Proponowane lokalizacje: tablice ogłoszeniowe, sklepy, szkoły itp. Pamiętaj, aby najpierw zapytać o pozwolenie. Dlaczego? Bo lepiej jest mieć zielone światło ze strony tego typu miejsc i instytucji. Zielone światło daje na przykład możliwość mówienia/przedstawiania swojej sprawy w lokalnych gazetach itp.
    P.S. Pamiętaj, że to idea powinna być celem, nie należy więc tworzyć plakatów reklamowych dla Anonymous. Lepiej użyć sformułowania: ruch aktywistyczny młodych ludzi
   • Umieszczanie zakładek w książkach. W Chanology powszechne jest umieszczanie karty YouFoundTheCard w książkach z biblioteki. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś robił podobnie w celu szerzenia swojej idei! Zastanów się też, czy poza bibliotekami są jeszcze jakieś inne interesujące, istotne miejsca.
  2. Demonstracje, parady itp.
   • Zorganizuj alternatywę dla tradycyjnych demonstracji. Sugestia: mogą to być parady, maskarady, conga line, grupy taneczne, teatr uliczny itd. Możliwości flashmobbingu są niemal nieograniczone. Dodatkowy punkt dla tych, którym uda się przygotować program, w którym forma i treść idą razem w parze (forma nie powinna przeważać nad treścią).
   • Pomóż tradycyjnym demonstracjom. Problem: wciąż zbyt mało jest interakcji między demonstrantami a przechodniami. Ci, którzy uczestniczą w demonstracji, są z Tobą zgodni w tej sprawie, skoncentruj się więc raczej na tych, którzy obok Ciebie przechodzą. Możesz z nimi rozmawiać i rozdawać ulotki. Słowa kluczowe: uprzejmość, unikanie propagandy, zachęcanie przechodniów, aby sprawdzili, o co Ci chodzi.
   • Współpracujemy z organizatorami różnych spotkań i imprez. Otrzymałeś wiadomość o konferencji, wystawie lub innymi tego typu? A może są gdzieś w pobliżu jakieś kluby, które mogą być istotne? Słowa kluczowe: współpracuj, nie najeżdżaj miejsca tak znikąd.
  3. Media
   • Wielu Anonów wydaje się bardzo chcieć być wymienionymi w prasie mainstreamowej. Problemem jest tylko to, że prasa pisze o tym, co jest warte opublikowania. Tradycyjna demonstracja ma w zasadzie niewielką wartość prasową. Zastanów się: dlaczego prasa miałaby pisać o danej demonstracji? Jednym z możliwych rozwiązań są: figle, lulz i zabawne zachowania wzbudzające zachwyt i sprawiające, że demonstracja wygląda inaczej niż wszystkie inne. Jednym z możliwych problemów jest natomiast powtarzanie tych samych żartów i figli w nieskończoność.
   • Nie powinno się też stawiać wszystkiego na stare media (prasa itp)! Zamiast tego skupcie się na nowych mediach (bo jest stricte specjalnością Anonymous): znajdźcie nowe, alternatywne kanały informacyjne, dzięki czemu wiadomości same osiągną dobry zasięg i trafią do reporterów, którzy faktycznie interesują się sprawami wolności słowa i anonimowości sieci. Pamiętaj też, że cyber-ataki po jakimś czasie tracą swoją wartość, stają się nudne i mało interesujące. Tym, co decyduje o niesamowitości Anonymous, są rzeczy, o których ludzie nie zapominają następnego dnia.
  4. Lulz
   • Korzystaj z odwrotnej psychologii. Dlaczego miałbyś nie napisać wściekłych, pro-inwigilacyjnych listów do redakcji jakiejś gazety? Używaj nadmiernych uogólnień, podawaj głupie, nierealne przykłady, nieścisłe informacje i na co jeszcze tylko masz ochotę.
   • Idźcie ulicami w parach z maską polityka, jakimś symbolem inwigilacji i sztuczną kamerą (niektórzy wolą nawet chodzić z prawdziwą). Zadawaj pytania przechodniom i nagrywaj je (lub udawaj, że to robisz). Upewnij się, że nie jest to groźne - z twojego zachowania powinno jasno wynikać, że cała sprawa jest postrzegana humorystycznie i robisz to w celach satyrycznych.
  To tylko kilka propozycji, nic nie stoi na przeszkodzie, byście wymyślali własne metody przyciągania uwagi i dzielili się nimi z innymi Anonimami.

  [Powrót]
 13. Anonymous Member

  Organizacja i zachowanie na protestach.


  Trzymanie się kilku podstawowych wskazówek podczas protestów pomoże ci uniknąć problemów, efektywnie protestować i dobrze się bawić.

  Zachowanie.
  • Nie działaj sam.
  • Zanim zaplanujesz raid, zawsze sprawdź lokalne prawa dotyczące publicznych zgromadzeń i zdobądź zezwolenie, jeśli jest wymagane.
  • Jeśli to twój pierwszy raid, skontaktuj się z lokalną komórką i ustal miejsce wcześniejszego spotkania. Trzymajcie się razem.
  • Weź pod uwagę ochronę twojego imienia, twarzy i tożsamości dla bezpieczeństwa. Generalnie WWP radzi protestującym unikać dzielenia się danymi osobowymi nawet z innymi Anonami.
  • Sfilmuj raid, żebyś mógł potem podzielić się filmem z innymi, zwłaszcza jeśli spodziewasz się jakichś kłopotów.
  • Unikaj zachowań, które mogą być odebrane jako agresywne lub denerwujące. Bądź zawsze uprzejmy.
  Prześladowanie, agresja, oraz legalne akcje przeciwko protestującym są mniej powszechne niż kiedyś, ale wciąż się zdarzają. Używaj zdrowego rozsądku i ukrywaj swoją tożsamość przed obcymi ludźmi, nawet przed innymi Anonami i trzymaj się tych wskazówek:
  • Pozostań po drugiej stronie ulicy lub innej bariery oddzielającej cię od orgu. Nie wchodź do orgu.
  • Nagrywaj wszystko, zwłaszcza wszelkie interakcje ze Scjentologami.
  • Nie używaj prawdziwych imion ani pseudonimów z WWP podczas protestów ani podczas rozmów z innymi Anonami.
  • Plecak, torebkę czy portfel miej zawsze zamknięty i sprawdź ich zawartość przed i po raidzie, a nawet podczas niego. Rozważ pozostawienie telefonu w domu, albo użycie jednorazowego telefonu.
  Praca Z Policją
  • Bądź szczególnie uprzejmy i dyskretny i współpracuj z policją (oznacza to także podawanie swoich danych osobowych, jeśli funkcjonariusze o to poproszą). Podziękuj im za ich wkład, nawet jeśli ich decyzje nie idą po twojej myśli.
  • Skontaktuj się z policją niezwłocznie, jeśli ktokolwiek w grupie jest prześladowany. Jeśli policja jest niedostępna, nagraj każde podejrzane zachowania i odejdź.
  Przemyśl tą radę od doświadczonego Anona:
  Nigdy nie stawiaj policji w takiej sytuacji, w której nie będzie miała wyboru.
  • Jeśli funkcjonariusze zostaną zaatakowani, nie będą mieli wyboru.
  • Jeśli zauważą akty wandalizmu lub kradzieży, nie będą mieli wyboru.
  • Jeśli dostrzegą akty przemocy pomiędzy dwoma stronami w tłumie, nie będą mieli wyboru.
  • Jeśli mają wybór i wybiorą atak, nie wszystko jest jeszcze stracone.
  • Jednakże, jeśli zdecydują się nie atakować, lecz tylko obserwować, już wygraliście.
  Co ze sobą przynieść
  Skonsultuj z lokalną komórką co powinieneś ze sobą przynieść (i czego nie przynosić) na raid. Kilka rzeczy jest niezbędnych, w tym:
  • Pieniądze na transport i jedzenie.
  • Dokument tożsamości na wypadek zatrzymania przez policję.
  • Woda.
  • Wygodne buty.
  • Sezonowe ubrania.
  • Transparent lub broszurki.
  Co na siebie włożyć
  Ubrania: To, co na siebie włożysz, może ci pomóc zmienić lub ukryć twoje cechy charakterystyczne. Te wskazówki pomogą ci ubrać się anonimowo:
  • Ukryj dłonie
  • Kobiety, wypchajcie lub ściśnijcie czymś biust (poważnie, i nie ma w tym nic śmiesznego)
  • Nie używaj tych samych przebrań na wielu protestach. Unikaj ubierania rzeczy w stylu, który masz w zwyczaju, twojej ulubionej marki czy charakterystycznego symbolu.
  • Nie wkładaj takich samych butów na wielu raidach. Zmieniaj rozmiary i style butów, ale uważaj, by wciąż były dla ciebie wygodne.

   Zasłona twarzy

   Maska Guya Fawkesa jest tradycyjną zasłoną twarzy Anonymous i jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Zanim jednak taką kupisz, skontaktuj się z lokalną komórką - w niektórych miejscach maski nie są dozwolone. Jeśli nie masz maski, nie możesz jej nosić ze względu na lokalne prawo lub po prostu nie chcesz jej nosić, każda inna osłona twarzy może spełnić to zadanie: maski teatralne, chirurgiczne, przeciwpyłowe, szaliki, bandany, malowanie twarzy oraz welony są dobrą alternatywą.

   Zasłona włosów

   Zawsze zasłaniaj lub zmieniaj fryzurę na raidy. Jest wiele sposobów na zmianę lub zasłonienie fryzury:
   • Aby uniknąć pokazywania włosów, załóż czapkę, kominiarkę (można łatwo zrobić ją samemu z pary rajstop) lub inną osłonę głowy. Można też użyć spinek do włosów lub gumek recepturek.
   • Załóż perukę, by ukryć włosy, linię włosów, uszy oraz inne cechy charakterystyczne. Użyj peruki w kolorze odmiennym od twoich włosów.
   • Załóż kaptur lub kapelusz.

    Dodatkowe przebrania

    Jest jeszcze kilka innych kroków, które możesz podjąć, by zapewnić sobie większą anonimowość:
    • Upewnij się, że zamaskowałeś wszystkie swoje nietypowe cechy.
    • Użyj kosmetyków lub ubrań do zakrycia tatuaży, znamion i blizn - nie tylko tych najbardziej widocznych. By zamaskować tatuaż, narysuj jakiś szablon, a następnie namaluj podobny obrazek na prawdziwym tatuażu.
    • Zakryj charakterystyczny piercing i dodaj fałszywy - im większy, tym lepszy - używając biżuterii do nosa, ust i brwi.

    Transport

    Mimo, iż jest mało prawdopodobne, że ktoś będzie cię śledził w celu zidentyfikowania cię, tu już się tak wiele razy zdarzyło, więc lepiej być na to przygotowanym.
    • Używaj transportu publicznego gdzie tylko się da. Jeśli używasz transportu publicznego, podróżuj do przypadkowych miejsc, a następnie zmieniaj trasy. Opuść pojazd, a następnie wróć do niego w ostatniej chwili. Rozważ parkowanie w miejscu, w którym zwykle nie parkujesz, krótkie spacery od samochodu i wracanie do niego.
    • Jeśli prowadzisz, zaparkuj w pewnej odległości od miejsca protestu.
    • Załóż, że jesteś śledzony i wykonuj manewry wymijające podczas opuszczania raidu. Wybierz długą, nieprzewidywalną trasę, dzięki czemu trudno będzie stwierdzić, czy opuściłeś lub odwiedziłeś jakieś miejsce. Przechodź przez ulice, przechodź w poprzek mostów, używaj tuneli. To sprawia, że trudniej za tobą podążać i utrudnia śledzącemu odnalezienie siebie lub poszukanie innej drogi.
    • Jeśli idziesz na piechotę, nie wracaj sam. Idź przez duże, zatłoczone budynki z wieloma wyjściami. Jeśli to możliwe, przejdź do sąsiedniego budynku drogą nadziemną lub podziemną. Idź w kierunku odwrotnym do ruchu ulicznego i przechodź przez duże, puste przestrzenie (parki, parkingi, skwery, centra handlowe), dzięki czemu łatwiej zauważysz, czy ktoś cię śledzi. Nie wchodź do garaży ani innych pustych pomieszczeń sam.
    • Zapakuj sobie dodatkowe przebrania i wybierz jakieś miejsce, w którym będziesz mógł się później przebrać (schody do metra lub jakiś budynek z ubikacją, dla przykładu)*. Zatrzymaj się tam po drodze do domu, żeby zmienić ubiór dodając lub zdejmując przebrania.

     *Własne wtrącenie - dobrym pomysłem jest schowanie np. torebki do plecaka, lub odwrotnie. Jeśli dodatkowe przebrania masz schowane w plecaku, to śledząca cię osoba może cię poznać właśnie po nim, jeśli cię z nim widziała. Jeśli będziesz miał np. dodatkową torbę w plecaku, wyjmiesz ją i schowasz do niej plecak, po którym mogłaby cię poznać osoba śledząca.
  [Powrót]
 14. Anonymous Member

  Postępowanie z Policją
 15. Anonymous Member

  Bezpieczeństwo w sieci

  Część nowych użytkowników być może nigdy nie słyszała o czymś takim jak TOR, I2P etc. Dlatego postanowiłem napisać krótkie how-to. Poradnik po części jest pisany z głowy i własnych doświadczeń, a po części tłumaczony z angielskiego tekstu.

  1.TOR
  Za Wikipedią :
  "TOR jest wirtualną siecią komputerową implementującą trasowanie cebulowe drugiej generacji, zapobiegającą analizie ruchu sieciowego i w konsekwencji zapewniającą użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów Internetu"
  W skrócie - przesyłane dane są szyfrowane, a następnie przesyłane od jednego routera do drugiego, aż do celu.

  • Instalacja pod Windowsem:
  https://www.torproject.org/dist/torbrowser/ - pobieramy polską wersję .exe , wypakowujemy, uruchamiamy, klikamy start.

  • Instalacja pod Linuxem
  https://www.torproject.org/dist/torbrowser/linux - pobieramy odpowiednie archiwum pod swoją architekture, lub sciągamy z repozytorium:
  Code:
  # apt-get install tor (komenda pod Debiana/Ubuntu)
  Użytkownicy innych dystrybucji poradzą sobie sami z repozytorium :)
  Uruchamianie daemona TORa:
  Code:
  # /etc/init.d/tor start

  • Anonimowe przglądanie sieci
  Gdy już mamy zainstalowanego TORa, w wybranych przez nas aplikacjach (przeglądarki, komunikatory etc.) ustawiamy proxy według tego schematu :

  HTTP Proxy: 127.0.0.1 Port: 8118
  SSL Proxy: 127.0.0.1 Port: 8118
  SOCKS5 Host: 127.0.0.1 Port: 9050

  W Firefoxie do łatwej zmiany z normalnego połączenia na połączenie przez TOR, można użyć dodatku TorButton.
  W Chrome - proxy switchy

  2.PRZYDATNE DODATKI DO PRZEGLĄDAREK

  Adblock Plus - Blokowanie reklam, różnych skryptów.
  NoScript - Wyłącza javascript na stronach.
  BetterPrivacy - Zarządzanie i usuwanie cookies.
  FoxyProxy lub TorButton - szybka zarządzanie proxy.
  Ghostery - Zarządzanie cookies, wykrywanie śledzących skryptów.
  HTTPS Everywhere - Jeśli istnieje taka możliwość otwiera stronę w HTTPS.

  Odpowiedniki tych rozszerzeń można znaleść również pod chrome, jednak w przeciwieństwie do firefoxa chrome wysyła do google różne "ciekawe" informacje o nas m.in. wyniki wyszukiwań, różne statysyki itp.

  3. IRC

  Idealnym miejscem do omawiania różnych spraw jest IRC. Do komunikowania się w tym protokole należy pobrać program xChat lub mIRC.


  adres serwera: irc.whyweprotest.net
  kanał: #poland
  dostęp przez przeglądarkę : http://irc.lc/irc.whyweprotest.net/poland

  Zalecane jest łączenie się przez SSL. Po dodaniu serwera, zaznaczamy:
  -Używaj SSL dla wszystkich serwerów tej sieci.
  -Akceptuj niepoprawne certyfikaty SSL


  Aby nikt się pod nas nie podszywał, należy zarejestrować swój nick, można to zrobić za pomocą komendy:
  Code:
  /msg NickServ REGISTER twojehasło twójmail
  Postarajcie się wymyślić jakieś nowe, wcześniej nieużywane hasło. Adres email może być fałszywy.
  Logowanie:
  Code:
  /msg NickServ IDENTIFY twojehaslo
  Jeśli jesteśmy już zarejestrowani i zalogowani, możemy zmienić swój vhost, wchodzimy na kanał #vhost (/join #vhost)
  I wpisujemy komendę:
  Code:
  /hostserv request jakiś@wymyślony.vhost
  Po takiej operacji zamiast naszego prawdziwego hosta, wyświetlany będzie host wymyślony przez nas.

  4. ZABEZPIECZANIE DANYCH
  Metoda sprawdzona. Pisze dlatego że z tego co widzę to nadchodzą ciemne czasy SOPA, PIPA, ACTA i nie wiadomo czego jeszcze a protesty po prostu nieco odsuwają sprawę.

  Cały komputer bądź poszczególne dyski należy zaszyfrować programem TrueCrypt. Jeśli hasło jest dostatecznie dobre to nawet FBI nie daje rady


  Program jest darmowy i prosty w obsłudze więc nie widze potrzby abym opisywał wam w jaki sposób klika się dalej i wpisuje dane do formularza szczególnie że masa tutoriali jest w sieci.

  W Polsce też nie ma obowiązku podawania hasła/klucza do zaszyfrowanych danych. Nakaz podania hasła/klucza do zaszyfrowanych danych jest niezgodne z konstytucją. Nikt wam nie może wmówić tego, że hasło nie wyleciało wam z głowy akurat w momencie kiedy smutni panowie w mundurach przyszli z nakazem rewizji

  Więc nie martwcie się nie będziecie musieli jeździć magnesem po dysku ani wkładać go do mikrofalówki. Wystarczy wam pobrać za darmo i legalnie program TrueCrypt stąd :


  [Powrót]
 16. Merkuriusz__ Member

  Wersja alpha poradnika dla zaczynających przygodę z DeepWebem

  1. TOR

  Tutaj są 2 opcje:
  a) instalacja samego tora.
  Jeżeli później chcemy używać tora jako proxy dla niektórych programów nieobsługujących SOCKS5 albo SOCKS4 konieczna jest instalacja privoxy (albo polipo jeżeli ktoś woli).

  Instalacja w systemie Debian i systemach na nim bazujących, czyli wszystkich ubuntu-podobnych tworach.

  Wystarczy przeklepać do terminala poniższe polecenia:
  Code:
  sudo nano /etc/apt/sources.list
  
  następnie dodajemy na końcu linijkę
  Code:
  deb http://deb.torproject.org/torproject.org NAZWA_DYSTRYBUCJI main
  
  zamieniając NAZWA_DYSTRYBUCJI adekwatnie do poniższej listy:
  Debian unstable (sid) is "sid"
  Debian 7.0 (wheezy) is "wheezy"
  Debian 6.0 (squeeze) is "squeeze"
  Ubuntu 13.04 is "raring"
  Ubuntu 12.10 is "quantal"
  Ubuntu 12.04 is "precise"
  Ubuntu 11.10 is "oneiric"
  Ubuntu 11.04 is "natty"
  Ubuntu 10.04 or Trisquel 4.0 is "lucid"

  Kolejne polecenia do terminala:
  Code:
  gpg --keyserver keys.gnupg.net --recv 886DDD89
  gpg --export A3C4F0F979CAA22CDBA8F512EE8CBC9E886DDD89 | sudo apt-key add -
  sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
  sudo apt-get install deb.torproject.org-keyring tor
  
  W repozytorium znajduje się także torchat – komunikator dla sieci tor
  sudo apt-get install torchat
  Standardowy port na którym pracuje tor po takiej instalacji to 9050 – protokół SOCKS5/SOCKS4.

  Tora uruchamiamy za pomocą
  sudo service tor start
  jest jeszcze inny sposób, ale opiszę go innym razem.

  b) instalacja (rozpakowanie ?) browser boundle.
  Tutaj nie ma zbytnio co opisywać, ściągamy → rozpakowujemy → odpalamy.
  Korzystałem przez jakiś czas z tego rozwiązania, ale ze względu na dziwne zachowanie BB po zmianach w pliku konfiguracyjnym tor'a dałem sobie spokój.
  Jeżeli jednak ktoś woli to rozwiązanie, należy pamiętać o tym, że jeżeli chcemy korzystać z tora w programach innych niż firefox znajdujący się w BB, należy jako port podać 9150 – protokół SOCKS5/SOCKS4 tak jak poprzednio.

  Instalacja na systemach M$ ogranicza się do pobrania odpowiedniej paczki ze strony, https://www.torproject.org w zasadzie po instalacji/rozpakowaniu odpowiedniej paczki powinno wszystko działać.

  2. I2P

  Kolejny deepweb. Instalacja jest banalna więc przejdźmy do rzeczy.

  W M$ wystarczy pobrać instalator i2p ze strony http://www.i2p2.de, zainstalować i uruchomić.

  W debianie i bazujących na nim systemach wpisujemy w terminalu:
  Code:
  sudo apt-add-repository ppa:i2p.packages/i2p
  
  nie jest to standardowe repozytorium ze strony, czym się różni ? Zawiera kilka dodatkowych aplikacji, m.in. takich jak iMule czy I2P-Messenger. Następnie standardowo:
  Code:
  sudo apt-get update
  sudo apt-get install i2p i2p-router 
  sudo apt-get install i2p-messenger #jeżeli chcemy komunikator
  
  I2P uruchamiamy poprzez wpisanie

  i2prouter start (nie wymaga uprawnień roota)

  Po chwili powinna się nam otworzyć przeglądarka z konsolą od i2p. Wszystko powinno działać od razu. Bez instalacji pluginów możemy przeglądać strony w i2p, używać go jako proxy, czy połączyć się z ircem w i2p (jako adres serwera podajemy 127.0.0.1, port 6668, nie zaznaczamy ssl), czy korzystać z maila.

  Żeby móc używać I2P-Messenger, I2P-Bote czy BitTorrentawybieramy „Wnętrzności I2P” z menu po lewej stronie (jeżeli nie jest widoczne należy kliknąć na logo u góry menu), następnie wybieramy „Klienty”.
  Jest bardzo ważne, by pierwsze wtyczki (plugin) instalować po kolei. Zainstalowanie ich w innej kolejności grozi uszkodzeniem instalacji.
  Instalujemy po kolei, po jednej wtyczce. Następną instalujemy dopiero wtedy, gdy pierwsza jest poprawnie zainstalowana a I2P został zrestartowany. Żeby zainstalować wtyczkę wystarczy podać jej adres/nazwę w odpowiednim polu na dole strony „Klienty” i kliknąć „Zainstaluj wtyczkę”, instalujemy kolejno:

  http://plugins.i2p/files/01_neodatis.xpi2p7
  http://plugins.i2p/files/02_seedless.xpi2p
  http://i2pbote.i2p/i2pbote.xpi2p (opcjonalnie, gdy chcemy korzystać z bezpiecznej poczty)

  Na koniec uruchamiamy „SAM application bridge” (również zakładka klienty) i zaznaczamy uruchamianie podczas startu. I2P możemy używać jako zwykłe proxy wystarczy w konfiguracji przeglądarki, czy dowolnego innego programu podać 127.0.0.1:4444 dla http, albo 127.0.0.1:4445 dla https.

  3. Konfiguracja Privoxy

  Privoxy jest zwykłym proxy, które pozwala na korzystanie m.in. z tora aplikacjom nie obsługującym protokołu SOCKS5/SOCKS4. Do tego umożliwia korzystanie z i2p i tora jednocześnie. Przy standardowej konfiguracji pracuje na porcie 8118 – protokół http.

  Najpierw instalacja
  Code:
  sudo apt-get install privoxy
  privoxy uruchamiamy podobnie jak tora
  sudo service privoxy start
  
  Dodajemy na końcu pliku konfiguracyjnego privoxy 2 linijki:
  Code:
  sudo nano /etc/privoxy/config
  
  i dodajemy
  Code:
  forward-socks5 / 127.0.0.1:9050 . 
  forward .i2p 127.0.0.1:4444 
  
  Konfiguracja w przypadku M$ wygląda identycznie, z tą różnicą, że plik konfiguracyjny będzie znajdował się w innym miejscu.


  Ps.
  Proszę pisać, czego brakuje i co jest jeszcze nie jasne ? W miarę możliwości i ilości wolnego czasu będę to poprawiał, żeby na przyszłość wszystko było w jednym miejscu.

  Co jeszcze będzie dodane ?
  - bardziej szczegółowa konfiguracja tora
  - może konfiguracja kilku programów
  - jeżeli będą dalej problemy dodam screenshot'y
  • Like Like x 1
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins