Customize

"oficialna strona" Anonymous

Discussion in 'Anonimowi w Polsce' started by jeunesse.doree, Oct 18, 2011.

1. Tak zeby trochę was pobudzić to jak myślicie jaka jest podawana za oficjalna stronę ruchu anonymous, pomijając nietrafnosc słowa oficjalny, ponieważ wszyscy wiemy o co chodzi a nie ma sie co kłócić, jeśli w tej sprawie nie jesteśmy w stanie dojść do konsensusu, w takim razie zastanówmy sie nad tym kogo sie uważa na świecie za nasz głos. Moim zdaniem jest to Anonops, mam takie wrażenie, że zawsze jak słyszę gdzieś o akcji anonymous, to jej zaprzeczenie, wyjaśnienie, potwierdzenie, czy nie udzielenie odpowiedzi, pochodzi wlasnie z twittera albo z bloga. I tu pojawia się pytanie, czy tak jak to pewien "prowokator" nie powiedział ( nie chodzi tu o jego prawdziwość) nie ma grup które są odpowiedzialne za założenie ruchu i dbaniu o jego przetrwanie, o to czy te słuszne idee nie zostaną zkarykaturowane, i z całej idei nie wyjdzie jakiś żart?
  2. Jesteś na niej.
  3. Ale z drugiej strony tez nie wiemy co sie dzieje a przynajmniej nie mamy pełnej świadomości, może wcześniej nie zauważyłem, ale np ja nie miałem pojęcia o całej tej akcji z marszem chyba "oburzonych" z tego co pamiętam, a wy?
  4. Bo to nie my...

Każdy może się ogłosić Anonimem, niestety. Maskę może założyć każdy, mimo że nie zna ani specyficznej popkultyry chanów, ani nigdy wcześniej nic w tym kierunku nie robił. Nasza miejscowa komórks (jedno z wielkich miast na zachodzie, nie powiem jednak gdzie :p ) odwiedziła jeden z tych "marszy"... i po paru minutach machnęliśmy na to ręką. Podobnie jest z "whatistheplan" - jak poczytasz trochę o Planie na WWP przekonasz się jakie to tu pośmiewisko :)
  5. Ale właśnie o to mi chodzi, jeśli na Anonops ten marsz jest podany jako Polska akcja związana z okupacją wallstreet, jest odpowiedzią na ogólnoswiatową inicjawtywę, to w naszym interesie jest postaranie się o to, by ten ruch naprawdę odzwierciedlał ruch anonymous, a przy okazji takiej demonstracji pokazanie sie nie byłoby wcale tak głupim pomysłem, co z tego że są maski skoro ludzie nie wiedza co oznaczają ?
  6. Przepraszam było nawiązanie do 99% podczas marszu ;)
  7. A nie za mało tu anonów jeśli to jest "oficjalna strona ruchu anonymous"? Może jest jeszcze jakieś duże forum polskich anonów. Może zrobili tak, że nawet google nie może ich odszukać. :D
  8. Na pewno? Bo poza byłymi scjentologami znamymi już dla OSA nikt inny tu prawdziwych imion i nazwisk nie używa :p
    Prywatne nicki służą tu jedynie pomocy w organizacji protestów i akcji. Wiesz, gdzie jakich talentów szukać, kto robi muzyke, kto robi grafikę, kto jest fotografem i tak dalej, i tak dalej.

Nic tak naprawdę nie jest oficjalne, taka już natura Anonymous. Nie ma oficjalnych wiadomości. Nie ma oficjalnych filmów. Jest tylko "hivemind", umysł roju. Jeśli ogół podchwyci jakiśtemat, wtedy można akcję uważąć za niejako "oficjalną". Jeśli pomysł nie chwyci, przechodzi w niepamięć i tyle. Project Chanology i WWP to największy projekt Anonów skupiony na wspólnym celu.

Są jeszcze dziesiątki, setki wręcz chanów, ale te są albo małe i niszowe, albo zdominowane przez dzieciarnię i dawno opuszczone przez większość starej gwardii. Anoni z 4chan z 2006-2008 roku albo opuścili te klimaty, albo siedzą na WWP. Obecna fala dzieciarni to zupełnie inni ludzie...

Czasem jakieś uparte jednostki kreują się na liderów i tworzą prywatne odłamy (whatistheplan itp), ale to można traktować anegdotycznie.

Widzisz, samo określenie kto jest Anonem a kto nie to już kłopotliwa kwestia. Z definicji, teoretycznie Anonem jest każdy użytkownik internetu który pozostaje incognito. W praktyce najczęsciej za "prawdziwych" anonów uważa się tą specyficzną chanową popkulturę lubującą się w internetowych "memes" i uroczych kociętach ;) Tak więc, jak już mówiłem, co można uważać za oficjalne strony i wiadomości, i kogo w ogóle mamy na myśli mówiąc "Anonymous", to dość skomplikowana kwestia :D
  9. Anonymous Member

Podpisuję się pod tym, co mówi MarcabianMarine :)
  10. Podpisuje się pod tym, co mówi AnonymousPL :)
  11. Error12 Member

Podpisuję się pod tym, co mówi MarcabianMarine. Z malutkim zastrzeżeniem ;)

Pozdr!

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins