Customize

JAK SKW OBCIĄGA.

Discussion in 'Polska' started by kolo, Jul 12, 2018.

 1. kolo Member

 2. kolo Member

 3. kolo Member

  TYLKO U NAS. Wąsik miażdży pomysł byłych szefów służb ws. likwidacji CBA: Bez tej służby walka z patologią zostanie rozmyta
  - Wiele wskazuje, że ujawnienia swoich własnych porażek i nieudolności. To właśnie kierowana przez gen. Krzysztofa Bondaryka Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego „nie zauważyła” afery VAT. Z kolei afera Amber Gold obnażył nieudolność tej służby i podejrzaną nierychliwość w stosunku do oszusta Marcina P. i jego prawdziwych mocodawców. A CBA w czasach, gdy kierował nim Paweł Wojtunik? Było ślepe na aferę reprywatyzacyjną i to nawet wtedy, gdy łapówki w tej aferze, wręczano niemal pod oknem gabinetu Wojtunika.
  https://wpolityce.pl/polityka/455293-tylko-u-nas-wasik-miazdzy-pomysl-likwidacji-cba
  https://coub.com/view/15bpts
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 4. kolo Member

  Szczerski nie został wiceszefem NATO. Będzie nim były szef MSZ Rumunii
  - "Z radością ogłaszam powołanie Mircei Geoany na kolejnego zastępcę sekretarza generalnego. Jest oddanym orędownikiem więzi transatlantyckich; przyniesie doświadczenie polityka i dyplomaty na to stanowisko. Będzie pierwszym Rumunem, który obejmie to wysokie stanowisko" - oświadczył Stoltenberg.
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc...-bedzie-nim-byly-szef-msz-rumunii/?ref=slider
  https://coub.com/view/dbnd4
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 5. kolo Member

 6. kolo Member

 7. kolo Member

 8. kolo Member

 9. kolo Member

  Biegli zatrudnieni przez Morawieckiego niezwykle nisko wycenili jego działkę kupioną od Kościoła. Odmawiają odpowiedzi, na jakiej podstawie
  - W czerwcu br., już po naszym pierwszym tekście, Morawieccy zlecili sporządzenie operatu szacunkowego. Wynajęty przez nich rzeczoznawca wycenił działkę na 14,3 mln zł, czyli 95 zł za metr kw. Prawnicy premiera, żądając sprostowania, nie ujawnili nam jednak całości dokumentu. Nie wiadomo więc, na podstawie jakich danych został wyceniony grunt.
  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/...zialke.html?disableRedirects=true#s=BoxOpLink
  https://coub.com/view/zf1jb
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 10. kolo Member

  Macierewicz ukrywa miliony podkomisji smoleńskiej. Posłowie rozkładają ręce
  – Szczegóły związane z pracą podkomisji smoleńskiej mogą być ujawnione w pewnym zakresie. Jeśli chodzi o prace budżetowe, zawsze było to ujawnione pod koniec roku, kiedy budżet zostanie zrealizowany – oświadczył Macierewicz podczas ostatniego posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej. Sęk w tym, że pod koniec roku będziemy mieli już nowy Sejm!
  https://www.se.pl/wiadomosci/polity...slowie-rozkladaja-rece-aa-JcMZ-TXNP-97ni.html
  https://coub.com/view/14s6lq
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 11. kolo Member

 12. kolo Member

  Piekielnie drogie czartery VIP-ów
  - Jak wynika z kontroli NIK „zbyt późne podjęcie decyzji o konieczności zawarcia z PLL LOT S.A. umowy czarteru na 2018 r., skutkowało dodatkowymi kosztami obciążającymi budżet resortu obrony narodowej". Najwyższa Izba Kontroli oszacowała, że z budżetu MON poniesiono dodatkowe koszty na czarter samolotów w 2018 r. w kwocie ok. 50,1 mln zł i oceniła poniesienie dodatkowych kosztów z tego tytułu jako „nieuzasadniony wydatek"
  https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/307219979-Piekielnie-drogie-czartery-VIP-ow.html

  - https://mobile.twitter.com/StZaryn/status/1152890626242990081?p=v
  https://coub.com/view/1mgxqq
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 13. kolo Member

  Inwigilacyjne El Dorado. Nowe prawo pozwala ukryć prawdziwy obraz tego, jak służby interesują się obywatelami
  - Fundacja Panoptykon skierowała do sądów pytanie, czy taka konstrukcja pozwala na realną kontrolę nad służbami. Odpowiedział m.in. Sąd Okręgowy w Gdańsku: "Ustawa nie stwarza możliwości zweryfikowania, czy sięgnięcie po informacje było niezbędne, celowe i należycie uzasadnione (…), a więc nie daje podstawy do przeprowadzenia realnej – spełniającej standardy ochrony praw człowieka - kontroli".
  https://wiadomosci.dziennik.pl/wyda...nwigilacja-sluzby-podsluchy-polska-prawo.html
  https://coub.com/view/15j835
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 14. kolo Member

 15. kolo Member

  Kolejny lifting wysłużonego T-72. Bumar-Łabędy mają zamówienie na 6 lat
  – Ta umowa daje możliwość rozwijania umiejętności i zachowania miejsc pracy dla ponad tysiąca pracowników i firm współpracujących. Ten wielki kontrakt pozwala budować kompetencje i specjalizacje we współpracy z armią i ośrodkami akademickimi. To milowy krok w stronę odbudowy potencjału polskiej armii – podkreślił premier. A minister obrony tłumaczył: – Priorytetem rządu jest bezpieczeństwo państwa i miejsca pracy. Zależy nam na zrównoważonym rozwoju i podniesieniu kompetencji obronnych wojska polskiego. Dzięki remontowi i modernizacji czołgi zostaną wyposażone w nowoczesne przyrządy celownicze, nawigacyjne, obserwacyjne, a także w nowoczesną łączność cyfrową.
  https://www.se.pl/slask/kolejny-lif...ma-zamowienie-na-6-lat-aa-fJm3-Zbur-LHjL.html
  https://coub.com/view/1w47sv
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 16. kolo Member

 17. kolo Member

  Makowski: "Obchody wyzwolenia Auschwitz za plecami Polski. Netanjahu wolał Putina" [OPINIA]
  - Jak udało mi się ustalić, wobec braku reakcji strony polskiej, ambasador Izraela w Warszawie Anna Azari dostarczyła do MSZ-tu notę dyplomatyczną informującą, że premier Netanjahu zorganizuje alternatywne obchody dzień wcześniej, 26 stycznia, w muzeum Jad Waszem.
  Jeddnodniowa konferencja, która odbędzie się w Jerozolimie, ma mieć rangę międzynarodową oraz gościć - oprócz Władimira Putina rzecz jasna - inne głowy państwa, z Donaldem Trumpem, Angelą Merkel, Emmanuelem Macronem, Justinem Trudeau oraz nowym premierem Wielkiej Brytanii na czele
  https://opinie.wp.pl/makowski-obcho...tanjahu-wolal-putina-opinia-6405291124566145a
  https://coub.com/view/d39y8
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 18. kolo Member

  214.238.441 złotych z publicznych pieniędzy na „dzieła” o. Rydzyka [WYLICZENIE OKO.PRESS]
  - Od początku rządów PiS do podmiotów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem (fundacji, spółek i szkoły wyższej) wieloma szerokimi i węższymi strumieniami płyną publiczne pieniądze. Jak obliczyliśmy, trafiło do nich dotąd co najmniej 214,2 mln złotych. Przedstawiamy szczegółowe wyliczenie, uwzględniające wiele dotacji, o których nie było dotąd wiadomo
  https://oko.press/214-238-441-zl-na-dziela-o-rydzyka/

  https://mobile.twitter.com/StZaryn
  https://coub.com/view/1dwme6
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 19. kolo Member

  Prokurator wojskowy do spraw Onetu
  - Wojskowy prokurator wydaje kolejne decyzje na niekorzyść pokrzywdzonych żołnierzy z Żandarmerii Wojskowej, których historie opisał Onet. Najbardziej opornie idzie mu sprawa przeciwko sygnaliście mjr. Robertowi Pankowskiemu. Dlatego dla majora przygotował ścieżkę psychiatryczną.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kim-jest-prokurator-wojskowy-por-michal-jakubczyk/gsdnbwl
  https://coub.com/view/1cupyr
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 20. kolo Member

 21. kolo Member

 22. kolo Member

 23. kolo Member

 24. kolo Member

 25. kolo Member

 26. kolo Member

 27. kolo Member

 28. kolo Member

  ABW sprawdza, czy za aferą taśmową nie stoją obce służby
  Czy obce służby specjalne mogły stać za nagrywaniem polityków i VIP-ów w warszawskich restauracjach? Chociaż wydawało się, że zarzucono badanie tego wątku w jednej z najgłośniejszych afer ostatnich lat, to tak nie jest. Jak ustaliła „Rzeczpospolita", od dwóch lat toczy się śledztwo w tej sprawie.
  https://www.rp.pl/Afera-tasmowa/307...y-za-afera-tasmowa-nie-stoja-obce-sluzby.html
  https://coub.com/view/16jst8
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 29. kolo Member

  Były szef Służby Ochrony Państwa na emeryturze doradza wojewodzie śląskiemu
  -W połowie ubiegłego tygodnia wysłaliśmy serię pytań do pionu prasowego wojewody Jarosława Wieczorka. Chcieliśmy się dowiedzieć, w jaki sposób zatrudniono byłego szefa BOR i SOP, generała Tomasza Miłkowskiego: czy odbył się konkurs na stanowisko doradcy, jaki jest zakres obowiązków 49-letniego generalskiego emeryta i ile wynosi jego wynagrodzenie. Do chwili publikacji tego materiału odpowiedzi nie nadeszły.
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-k...-na-emeryturze-doradza-wojewodzie,956923.html
  https://coub.com/view/1lfy20
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 30. kolo Member

  KwadransPolityczny -"Skoro ambasador Stanów Zjednoczonych powiedziała o zniesieniu wiz, byłoby mi niezręcznie, gdybym sam takie informacje przekazywał. Ale znam panią ambasador, wiem, że kiedy wygłasza takie oświadczenia, taka decyzja będzie" @mblaszczak, Minister Obrony Narodowej do @Marek_Pyza pic.twitter.com/Nt0yx0h05s
  https://mobile.twitter.com/KwadransPolit/status/1156475545158393856

  Act. 447 wróci jesienią? Mosbacher dla DoRzeczy: "Temat nie zniknie"
  -Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher udzieliła wywiadu Marcinowi Makowskiemu z "DoRzeczy". Większość mediów opracowując artykuł skoncentrowało się na temacie wiz; Mosbacher zagwarantowała bowiem, że do końca 2020 roku zostaną zniesione. Niepokojący jest jednak inny fragment rozmowy, nieco przemilczany, a dotyczący kontrowersyjnej ustawy S.447.
  https://www.tysol.pl/a35261-Act-447-wroci-jesienia-Mosbacher-dla-DoRzeczy-Temat-nie-zniknie-
  https://coub.com/view/1u09fr
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 31. kolo Member

  Radosny pochód" i "tańce" na 1 września w Gdańsku. Dulkiewicz komentuje
  - W niedzielę 1 września polsko - niemiecka delegacja pojawi się o godz. 4.45 na Westerplatte, by wziąć udział w 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Na godz. 15.00 zaplanowano “marsz życia”, czyli radosny pochód który rozpocznie się nieopodal Teatru Szekspirowskiego. Stamtąd uczestnicy marszu przejdą pod Bramę Zieloną, gdzie zaplanowano koncert, tańce i wspólne świętowanie - czytamy na oficjalnej stronie miasta Gdanska Gdansk.pl. Prezydent Dulkiewicz komentuje plany
  https://www.tysol.pl/a35249--Radosny-poc.....-komentuje
  https://coub.com/view/1wh5o2
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 32. kolo Member

  "Mamy pełen wykaz zapotrzebowań pana marszałka od marca 2018 roku"
  -Przekazał, że zdarzały się miesiące, że "taka podróż, z grubsza licząc, odbywała się co trzeci dzień".
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-k...enty-i-wyniki-kontroli-poselskiej,957627.html

  Aż dwie ekipy SOP na straży rodzinnych lotów marszałka
  -A to dopiero absurd! Aby odebrać marszałka Kuchcińskiego z rodziną z samolotu w Jasionce pod Rzeszowem, funkcjonariusze SOP jeździli tam z Warszawy, spali w hotelu, by następnie zapewnić politykowi bezpieczeństwo. Druga ekipa woziła marszałka na Okęcie – ustaliła Wirtualna Polska.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/poli...t&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  https://coub.com/view/1n0ymj
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 33. kolo Member

 34. kolo Member

  Wystarczy nie kraść - mówili. Jak na razie udało im się znaleźć jednego "złodzieja" - w swoich szeregach
  -Wszystkie sprawy mają wspólny mianownik: odtrąbione zatrzymanie pod zarzutami niegospodarności, wrzawę w państwowych i prorządowych mediach. Dużo ciszej jest o tym, że zdecydowana większość szybko wychodzi na wolność. Tak, jak Wojciech Kwaśniak, były szef Komisji Nadzoru Finansowego, przed laty prawie na śmierć pobity przez nieznanych sprawców, gdy po interwencji KNF wszczęto śledztwo dotyczące SKOK Wołomin
  https://innpoland.pl/153647,aresztowania-ministrow-po-ziobro-ponosi-kolejne-kleski-przed-sadem

  https://twitter.com/StZaryn
  https://coub.com/view/1gkh4c
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 35. kolo Member

  Dawid Kostecki nie żyje. W przeszłości opisywał układ korupcyjny na Podkarpaciu
  -W burzliwej przeszłości Dawida Kosteckiego przewija się wątek oficera CBŚP Daniela Ś. i ukraińskich właścicieli agencji towarzyskich na Podkarpaciu - braci R. Jak ustaliła Wirtualna Polska, te same osoby występowały przy okazji afery podkarpackiej i seks-taśmy z udziałem polityka PiS.
  https://wiadomosci.wp.pl/dawid-kostecki-.....018725505a
  https://coub.com/view/1a6t7s
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 36. kolo Member

 37. kolo Member

 38. kolo Member

  PGZ Stocznia Wojenna na wakacjach i na minusie
  - Przeprowadzony proces restrukturyzacji, poprawy efektywności zarządzania oraz poniesione do tej pory nakłady inwestycyjne na infrastrukturę głównie w obszarze utrzymania ruchu i budynków pozwalają na realizację obecnych projektów sprawnie i rentownie. Od II półrocza 2019 r. Stocznia Wojenna posiada duży portfel aktualnie realizowanych i rentownych projektów, dzięki którym osiągnie zyski na zadowalającym poziomie - poinformowały nas władze PGZ Stocznia Wojenna.
  https://m.trojmiasto.pl/biznes/PGZ-Stocznia-Wojenna-na-wakacjach-i-na-minusie-n136815.html
  https://coub.com/view/1v1zl2
  zapraszam -https://prawda2.info/forum.php
 39. kolo Member

  CBA zatrzymało dwóch agentów CBA. Usłyszeli zarzuty karne
  -Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch agentów biura, podejrzewanych o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych. Czynności w sprawie zleciła Prokuratura Regionalna w Warszawie, która nie informuje o szczegółach śledztwa.
  https://www.tvp.info/43807290/cba-zatrzymalo-dwoch-agentow-cba-uslyszeli-zarzuty-karne
  https://coub.com/view/14yqi0
  zapraszam -https://prawda2.info/forum.php
 40. kolo Member

  Myśliwce MiG-29 mogą już nie wrócić do służby. Same F-16 nie obronią polskiego nieba
  -Nikłe szanse na wznowienie ich lotów widzi dwóch polityków obozu rządowego, z którymi rozmawialiśmy, a także wojskowi. Do obrony polskiego nieba zostaje tak naprawdę kilka, w porywach kilkanaście, samolotów F-16. W gotowości bojowej jest zaledwie 20 proc. z 48 amerykańskich myśliwców, jakimi dysponujemy.
  https://wiadomosci.dziennik.pl/wyda...f-16-obrona-polskiego-nieba-mon-samoloty.html
  https://coub.com/view/1qt84f
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins