Customize

JAK SKW OBCIĄGA.

Discussion in 'Polska' started by kolo, Jul 12, 2018.

 1. kolo Member

 2. kolo Member

 3. kolo Member

  "Brak możliwości modernizacji", "pudrowanie trupa". Technologiczny skansen Marynarki Wojennej
  - Marynarka Wojenna coraz bardziej przypomina technologiczny skansen. Mamy prawie czterdzieści okrętów, a ich średni wiek to aż trzydzieści pięć lat, nawet wliczając w to mocno poprawiający średnią, dwuletni niszczyciel min.
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,.....40666.html

  Straż Graniczna nadal bez patrolowca
  -Cena zaproponowana przez estońskiego producenta wynosiła 8,68 mln złotych, podczas gdy zamawiający dysponuje budżetem w wysokości 8 mln złotych. Prawdopodobnie właśnie z tej przyczyny Morski Oddział Straży Granicznej zdecydował o nieudzieleniu zamówienia i przerwanie procedury.
  https://www.infosecurity24.pl/straz-graniczna-nadal-bez-patrolowca
  https://coub.com/view/14v5mb
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 4. kolo Member

 5. kolo Member

 6. kolo Member

  Agencja Wywiadu chce być bardziej elastycznym pracodawcą
  - Zmiana ta ma na celu wprowadzenie, w ramach podstawowego rozkładu czasu służby, określonego godzinowo przedziału czasowego, w którym funkcjonariusze Agencji Wywiadu będą mogli decydować o rozpoczęciu pełnienia służby w danym dniu. W myśl obecnie obowiązującej regulacji funkcjonariusze pełnią służbę w podstawowym rozkładzie czasu służby przez 8 godzin codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.15 do 16.15. Zgodnie z projektowanym rozwiązaniem 8-godzinny czas służby nie ulegnie zmianie, natomiast funkcjonariusze Agencji Wywiadu będą mieli możliwość rozpoczynania pełnienia służby między godziną 7.30 a 9.00 - czytamy w uzasadnieniu.
  https://www.pulshr.pl/rekrutacja/agencja.....64368.html
  https://coub.com/view/1ux7xh
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 7. kolo Member

  Operacja „Wybory”, czyli co słychać w policji [ŚLEDZTWA DGP]
  - Na nagraniach słychać, jak funkcjonariusze zabezpieczają wybory nie tylko w Warszawie, lecz także w okolicznych powiatach: piaseczyńskim, wołomińskim, pruszkowskim, mińskim, legionowskim czy nowodworskim. Podobnie jak w ujawnionych przez nas kilka tygodni temu meldunkach z uroczystości z udziałem najważniejszych osób w państwie, m.in. prezydenta i premiera, tak i tym razem można było się dowiedzieć, co robi szef rządu, o której przybył na wieczór wyborczy w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej, kiedy pojawili się tam inni członkowie jego gabinetu oraz Jarosław Kaczyński. Wiadomo także, ilu policjantów zabezpiecza budynek i przyjazd oraz odjazd VIP-ów oraz gdzie będzie jechał premier po zakończeniu wyborczej imprezy w siedzibie partii. Pojawiają się także informacje o liczbie pirotechników pełniących tego dnia dyżur na wypadek podłożenia ładunków wybuchowych.
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/141.....licja.html
  https://coub.com/view/1uk3no

  Szef MSWiA: wysokie poczucie bezpieczeństwa to efekt profesjonalizmu służb i działań rządu
  - Jak podkreślił, ten wynik to "przede wszystkim zasługa profesjonalizmu służb". - Ale to też efekt strategii, to też efekt konkretnych działań podejmowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości - mówił Brudziński, podkreślając przy tym zasługi swojego poprzednika na tym stanowisku, obecnego szefa MON Mariusza Błaszczaka.Jak dodał, w 2019 r. w ramach programu modernizacji służb mundurowych wydane zostaną ponad 3 mld zł.
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019....._najnowsze
  https://coub.com/view/1hfypc
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 8. kolo Member

 9. kolo Member

  Rocznica wyborów 4 czerwca. Janusz Korwin-Mikke: W 1989 r. Polaków sprzedano za spłatę długów
  - Rozmawiałem dwukrotnie z panią Margaret Thatcher, która powiedziała, że w życiu nie zgodziłaby się na zjednoczenie Niemiec bez podpisania traktatu pokojowego Polski z Niemcami. Państwo wiecie, że Niemcy kategorycznie odmawiają podpisania z Polską traktatu pokojowego, podobnie jak Japonia z Rosją. Dlaczego? Bo nie uznają zaboru polskich ziem zachodnich. Ale powiedziała mi tak: "Nie zgodziłabym się, ale co miałam robić, jak prof. Skubiszewski sam mnie o to prosił?". Teraz powstaje pytanie, czy przypadkiem Stasi, które miało dostęp do naszych akt na Rakowieckiej, nie szantażowało prof. Skubiszewskiego. "Wasza ekscelencjo, wysoko waszą ekscelencję cenimy, no ale są u nas tacy źli ludzie, którzy chcieliby ujawnić... My prosimy, żeby w tym traktacie przecinek był nie w tym miejscu, tylko w tamtym i wtedy tych ludzi uciszymy". I dlatego trzeba takie rzeczy ujawniać, żeby nie było możliwości szantażu ludzi.
  https://polskatimes.pl/rocznica-wyborow-.....1-14181347
  https://coub.com/view/1pv8vu
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 10. kolo Member

  Działania Macierewicza i Misiewicza "niezgodne z przepisami prawa". Opinia sądu
  - "Zdaniem Sądu Okręgowego wszelkie działania ówczesnego Ministra Obrony Narodowej [Antoniego Macierewicza - przyp. red.], nowo wyznaczonego pełnomocnika [Bartłomieja Misiewicza - red.], a także działań szefa SKW [Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Piotra Bączka - red.] (...) były niezgodne z przepisami, zarówno prawa krajowego, jak i prawa międzynarodowego" - czytamy w uzasadnieniu wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z 26 kwietnia, umarzającego śledztwo przeciwko byłemu szefowi CEK NATO pułkownikowi Krzysztofowi Duszy i jego zastępcy generałowi Piotrowi Pytlowi.
  https://www.tvn24.pl/sad-ocenil-co-macierewicz-i-misiewicz-zrobili-w-sprawie-cek-nato,942240,s.html
  https://coub.com/view/1cupyr
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 11. kolo Member

  Skarga zdegradowanej major oddalona. "Negatywny sygnał dla ludzi, którzy służą w służbach"
  -Oficer rozpoczęła służbę w SKW w 2007 roku. W listopadzie 2015 roku, mimo przejścia do Centrum Eksperckiego NATO, zajęła się porzuconą przez nowe kierownictwo SKW operacją uwolnienia polskiego żołnierza z więzienia na Białorusi. O tajnej operacji, która miała polegać na wymianie polskiego żołnierza na białoruskiego szpiega, wiedzieli między innymi prezydent Andrzej Duda i minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.
  https://www.tvn24.pl/sad-oddalil-skarge-zdegradowanej-bylej-major-magdaleny-e,942205,s.html
  https://coub.com/view/1lfvg6
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 12. kolo Member

  Amerykanie ich chwalili, polski rząd ukarał. TAKĄ emeryturę mają oficerowie od legendarnej operacji "Samum"
  - Maksymalna emerytura oficerów, którzy tworzyli polski wywiad po upadku komunizmu, na mocy ustawy dezubekizacyjnej wynosi dziś nieco ponad 1800 zł. Również tych, którzy brali udział w legendarnej operacji "Samum".
  https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni.....samum.html
  https://coub.com/view/12ci0h
  zapraszam -https://prawda2.info/forum.php
 13. kolo Member

  Tajny raport MON potwierdza informacje Onetu: pilota MiG-29 zabiła dzika modyfikacja fotela katapultowego
  - Autorzy raportu winą za to obarczają Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 (WZL-2) w Bydgoszczy, które zmodyfikowały tzw. pierścień ustalający w mechanizmie strzałowym, odpowiadający za uwolnienie się spadochronu podczas katapultowania. Według raportu inżynierowie z Bydgoszczy dokonali modyfikacji bez wiedzy, dokumentacji i współpracy z rosyjskim producentem fotela.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-...ilota-mig-29-zabila-dzika-modyfikacja/8sw30nq
  https://coub.com/view/1rd9c0
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 14. kolo Member

  Dezubekizacja. DGP: Rząd PiS przekazał USA materiały dotyczące m.in. Czempińskiego i Jasika. Amerykanie zdziwieni
  - Po upadku komunizmu oficerowie zostali pozytywnie zweryfikowani. O jakości tej weryfikacji można dyskutować, niemniej państwo zawarło z nimi pewną umowę, której nie dotrzymywało. Najpierw złamało ją poprzez ustawę przyjętą w okresie rządów PO w 2009 r. – pierwszy akt prawny, który obniżał świadczenia emerytalne funkcjonariuszy za okres pracy w PRL. Później ujawniając zbyt dużą ilość danych w ramach otwierania zbioru zastrzeżonego IPN (Olborski w rozmowie z Onetem wprost mówił o dekonspiracji). I w końcu poprzez ustawę dezubekizacyjną PiS z 2016 r.
  Jak wynika z informacji DGP, wisienką na torcie w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości było dostarczanie przedstawicielom władz USA przez stronę polską materiałów archiwalnych z okresu PRL na temat ludzi takich jak Jasik czy Czempiński.
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/141.....jasik.html
  https://coub.com/view/16k4ia
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 15. kolo Member

 16. kolo Member

 17. kolo Member

  Afera podsłuchowa: Falenta proponuje układ za ułaskawienie
  - Na koniec swego listu Falenta zapewnia, że może przekazać kolejną kopię nagrań, i dodaje, że wielu nie upubliczniono, w tym rozmowy Mateusza Morawieckiego z prezesem banku PKO BP Zbigniewem Jagiełłą. „Pozyskałem też wiele informacji i osób dla CBA już po 2014 r. i wybuchu afery. Na wszystko posiadam dowody w postaci nagrań"– kończy Falenta.
  https://www.rp.pl/Prawo-karne/306099945-.....ienie.html
  https://coub.com/view/1rueb3
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 18. kolo Member

  Wydatki w budżecie MON na prace badawczo-rozwojowe sięgają dna
  - Pojawia się pytanie dlaczego z tego przyrostu korzystają amerykańskie koncerny kosztem polskich naukowców i inżynierów? Jeśli to tego dodamy płatności za zakup amerykańskich samolotów Boeing dla najważniejszych osób w państwie, to okazuje się, że ok. 85 proc. kwoty na uzbrojenia kupowane za granicą zostało wydanych w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem do polskiego przemysłu obronnego trafia od kilku lat taka sama kwota (ok. 4 mld zł). Z przyrostu wydatków na obronność polskie firmy, zwłaszcza prywatne niewiele korzystają.
  https://portal-mundurowy.pl/index.p...e-mon-na-prace-badawczo-rozwojowe-siegaja-dna
  https://coub.com/view/22x5a
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 19. kolo Member

 20. kolo Member

  Dane kilkuset cudzoziemców, którzy w przeszłości współpracowali z polskim wywiadem, zamieścił na swojej stronie Instytut Pamięci Narodowej.
  - Dane osób, które szpiegowały na rzecz Polski narażając się na poważne zarzuty karne w swoich państwach są obecnie dostępne dla każdego. Aby ułatwić ich przeglądanie IPN opublikował je z w trzech językach: angielskim, francuskim i rosyjskim. Pisząca o sprawie „Gazeta Wyborcza” cytuje anonimowego oficera, który miał do niedawna pracować w Agencji Wywiadu – „Jeżeli uznać, że wywiad to rozrzucona po świecie agentura, to polski wywiad dzisiaj nie istnieje. Tylko szaleniec albo prowokator chciałby z nami współpracować”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpiec...emcow-ktorzy-pracowali-dla-polskiego-wywiadu/
  https://coub.com/view/2e3sqcc8
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 21. kolo Member

  Ministerstwo Obrony Narodowej - ️Minister @mblaszczak: Wkrótce Polska dołączy do elitarnego grona państw, które posiadają na swoim wyposażeniu najnowocześniejsze, najlepsze samoloty F-35. To samoloty, które gwarantują podniesienie zdolności obronnych sił powietrznych Polski. pic.twitter.com/1WlxtEVgh9
  https://mobile.twitter.com/MON_GOV_PL/status/1138343016207388672

  Orlen utopił fortunę w chlorze z Rosji. Ropa z dodatkami jak tablica Mendelejewa
  - Za kilkadziesiąt milionów dolarów Orlen kupił tankowiec rosyjskiej ropy, wiedząc, iż jest drastycznie zanieczyszczona. Ale tej ropy nie chcą przyjąć w Polsce.
  http://wyborcza.pl/7,155287,24883591,orl.....rects=true
  https://coub.com/view/1aq0i7
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 22. kolo Member

  Sąd uchylił decyzję o wyrzuceniu z Polski szefowej Otwartego Dialogu
  - Analizując sprawę, sąd wziął pod uwagę objęty klauzulą tajności dokument ABW, na podstawie którego Urząd ds. Cudzoziemców wpisał Kozłowską do SIS. Z uzasadnienia wyroku: "Sąd stwierdził, że brak jest podstaw do uznania, że w oparciu o informacje zawarte w tym dokumencie można przyjąć, że zaistniała podstawa do dokonania wpisu do wykazu oraz do SIS. Zdaniem Sądu zawarte w tym dokumencie informacje są bardzo ogólnikowe (...)".
  W dalszej części uzasadnienia wyroku sąd uznaje, że informacje zawarte we wszystkich przeanalizowanych dokumentach nie wskazują, że Kozłowska stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-...ydalenia-ludmily-kozlowskiej-z-polski/cc99j7v
  https://coub.com/view/zh26a
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 23. kolo Member

  PO: PiS i Macierewicz chcieli utajnienia posiedzenia komisji ws. Smoleńska i kosztów podkomisji ale przegrali głosowanie. Komisja będzie
  – 12 marca złożyliśmy wniosek o specjalne posiedzenie komisji obrony narodowej. Do tego posiedzenia doszło dzisiaj. Wcześniej było trzykrotnie zrywane, odwoływane. Rząd PiS-u nie chciał dopuścić do tego, żeby opinia publiczna mogła się zapoznać z tymi informacjami. Dzisiaj po raz kolejny próbowano do tego nie dopuścić. Był wniosek złożony przez Antoniego Macierewicza o utajnienie tej komisji. Stało się tak, że posłowie opozycji ten wniosek odrzucili. Dzisiaj komisja obrony narodowej zdecydowała, iż minister obrony, jak też przewodniczący podkomisji [smoleńskiej] Antoni Macierewicz muszą ujawnić obecny stan prowadzonych prac w sprawie katastrofy smoleńskiej – stwierdził Czesław Mroczek na konferencji w Sejmie.
  http://300polityka.pl/live/2019/06/...le-przegrali-glosowanie-komisja-bedzie-jawna/
  https://coub.com/view/1pj72a
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 24. kolo Member

 25. kolo Member

 26. kolo Member

 27. kolo Member

  Prokurator Święczkowski w Sejmie o wiarygodności Falenty: Pisał kiedyś, że istnieje sekstaśma ze Schetyną i Trzaskowskim
  - "Bierzemy pod uwagę to, co nowego mówi Marek Falenta w tego rodzaju pismach kierowanych do różnych instytucji i zapewniam państwa posłów, iż prokuratorzy przesłuchają na te okoliczności podejrzanego w śledztwie Prokuratury Okręgowej na Pradze i będzie mógł złożyć w tym zakresie wyjaśnienia. Po złożeniu tych wyjaśnień będziemy oceniać ich wiarygodność pod kątem różnego rodzaju okoliczności, zdarzeń, biorąc pod uwagę fakt, iż co do części z nich już sąd dokonał oceny ich wiarygodności, iż Falenta przebywał w szpitalu psychiatrycznym i prokuratura dysponuje szeroką dokumentacją zakresu jego pobytu w różnego rodzaju placówkach zdrowia psychicznego oraz biorąc pod uwagę inne jego publiczne wypowiedzi i dywagacje pojawiające się w mediach" - powiedział Bogdan Święczkowski w Sejmie.
  https://wiadomosci.wp.pl/prokurator...-ze-schetyna-i-trzaskowskim-6391570944792705a

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Święczkowski
  - 13 września 2006 został mianowany p.o. szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zaś 19 października 2006 na szefa ABW.
  https://coub.com/view/1jf75y
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 28. kolo Member

 29. kolo Member

  Pijany oficer CBŚ z zarzutami. Prowadził pod wpływem
  - 1,6 promila – tyle alkoholu miał we krwi oficer poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, który spowodował kolizję na drodze pod Lesznem. Przez długi czas nie można było mu postawić zarzutów, bowiem był hospitalizowany. Kiedy w końcu usłyszał zarzuty, nie przyznał się do winy…
  https://wiadomosci.wp.pl/pijany-ofi...zil-pod-wplywem-6392202523784833a?src01=b289a
  https://imgur.com/gallery/J5Bg4vU
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 30. kolo Member

 31. kolo Member

 32. kolo Member

 33. kolo Member

  Sąsiedzkie porachunki czy antysemicki atak?
  - Zburzono zakład kamieniarza, który odnowił pomnik ofiar Zagłady w Karmanowicach. Na gruzach namalowano napis „Żydy precz”.
  https://jewish.pl/pl/2019/06/16/sasiedzkie-porachunki-czy-antysemicki-atak/

  Mural utkany wielokulturowoscia wBialymstoku zniszczony tuz po odtworzeniu.Znow ktos napisal ktos napisal stop 447.
  - Malowidło "Utkany wielokulturowością" znajdujące się na ścianie budynku przy Alei Piłsudskiego 19/1, kolejny raz zostało zniszczone. Menora ponownie została przekreślona czarną farbą. A na części muralu pojawił się napis "STOP 447", nawiązujący do słynnej amerykańskiej ustawy marszu, który 11 maja 2019 przeszedł ulicami Warszawy właśnie pod hasłem "Stop 447"
  https://poranny.pl/mural-utkany-wie...-napisal-ktos-napisal-stop-447/ar/c1-14219943
  https://coub.com/view/2w5g2zsi
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 34. kolo Member

  Francuscy żołnierze przyłapani przy wraku Wilhelm Gustloff. Ministerstwo żąda wyjaśnień
  - Reporterowi udało się ustalić, że Centrum Operacji Morskich Marynarki Wojennej skontaktowało się z francuską jednostką, prosząc o wyjaśnienie w sprawie nielegalnego nurkowania w pobliżu wraku Wilhelm Gustloff. Strona francuska poinformowała, że nie wiedziała o zakazie nurkowania w tym rejonie, a upomniana przez polską marynarkę wojenną zaprzestała tego działania.
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24913244,francuzi-przylapani-na-nurkowaniu-przy-wraku-wilhelm-gustloff.html
  https://coub.com/view/ighzsf
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 35. kolo Member

 36. kolo Member

  Z auta żony sędziego KRS odpadło koło. „Policjanci dokonali oględzin”
  - Z samochodu, którym podróżowała żona sędziego KRS Dariusza Drajewicza, odpadło koło. Kobiecie nic się nie stało. – Na miejscu policjanci dokonali oględzin. Po przyjęciu zgłoszenia będziemy wyjaśniać, jak do tego zdarzenia mogło dojść – mówi portalowi tvp.info asp. sztab. Mariusz Mrożek z Komendy Stołecznej Policji.
  https://www.tvp.info/43148236/z-auta-zon.....i-ogledzin
  https://coub.com/view/1iewrf
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 37. kolo Member

  Bez porozumienia podczas polsko-niemieckiego okrągłego stołu w Berlinie
  - Polska postawiła żądanie zwrotu majątku organizacji polonijnych zagrabionych w Niemczech w 1939 r. na mocy dekretu Hermana Göringa. Żądanie to padło podczas obrad polsko-niemieckiego okrągłego stołu w Berlinie. Niemcy uznali te roszczenia za przedawnione. Ponieważ również w innych sprawach nie uzyskano porozumienia, strona polska odmówiła podpisania protokołu ze spotkania. Następne rozmowy mają odbyć się w listopadzie.
  https://www.tvp.info/43146245/bez-porozu.....w-berlinie
  https://coub.com/view/16xo6g
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 38. kolo Member

 39. kolo Member

  Bogdan Święczkowski ws. publikacji "GW": nikogo nie prosiłem o fundusze na kampanię
  - W publikacji "GW" wskazano, że w sprawie pojawia się nazwisko prokuratura krajowego Bogdana Święczkowskiego. Dziennik cytuje Romualda Ś., który powiedział, że jeden z polityków PiS miał zgłosić się do niego z prośbą, "aby wyłożyć kolejne środki na kampanię Bogdana Święczkowskiego". Jak dodał biznesmen, odmówił finansowania kampanii obecnego prokuratora krajowego m.in. z tego powodu, że go nie znał.
  https://polskieradio24.pl/5/1222/Ar...GW-nikogo-nie-prosilem-o-fundusze-na-kampanie

  Bogdan Roman Święczkowski (ur. 22 maja 1970 w Sosnowcu) – polski prawnik, prokurator. W latach 2006–2007 szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Święczkowski
  https://coub.com/view/1odeem
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 40. kolo Member

  Rosyjski atak hakerski na Niezalezna.pl i jeden z urzędów. Chcieli wywołać antyamerykańskie nastroje!
  - Część polskich portali i serwisów internetowych zaatakowali hakerzy. Obiektem ataku stał się m.in. portal niezalezna.pl, serwis jednego z urzędów, ale także epoznan.pl oraz mniejsze serwisy mediów lokalnych. Wszystkie incydenty łączy jedno – zamiana jednego z ostatnio dodanych artykułów na tekst fake newsa zawierający informację o rzekomej mobilizacji.
  https://niezalezna.pl/276640-rosyjs...dow-chcieli-wywolac-antyamerykanskie-nastroje
  https://coub.com/view/vu2m7
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins