Customize

JAK SKW OBCIĄGA.

Discussion in 'Polska' started by kolo, Jul 12, 2018.

 1. kolo Member

 2. kolo Member

  Macierewicz przerywa milczenie ws. Bartłomieja M.
  - Nam chodziło o to, by uniemożliwić działania na szkodę bezpieczeństwa państwa i polskich służb. I Bartłomiej M. zrobił to skutecznie. Tak jak wcześniej przez lata skutecznie pracował nad wyjaśnianiem tragedii smoleńskiej i działań WSI w SKOK Wołomin. A w pomieszczeniach zajmowanych bezprawnie przez ludzi z byłego kontrwywiadu znaleziono także dokumenty pokazujące, jak wyglądała ich współpraca z FSB - przekonuje były szef MON
  https://www.onet.pl/?utm_source=_vi...b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2#slajd-3

 3. kolo Member

  Macierewicz: Gen. Różański jasno formułował opcję, którą trzeba nazwać geopolityczną opcją rosyjską
  - Był pan ministrem obrony przez ponad dwa lata. Co w dziedzinie obronności było, pana zdaniem, największym sukcesem?
  Znaczenie historyczne, zmieniające geopolitykę europejską mają postanowienia szczytu NATO w Warszawie w 2016 r., którego byłem organizatorem w imieniu rządu premier Beaty Szydło. Prowadzone przez nas negocjacje doprowadziły do złamania blokady marginalizującej dotąd kraje Europy Środkowej, w tym Polskę. Przypomnijmy, że na skutek porozumienia USA i NATO z Rosją w 1997 r. na terenie Polski nie mogły trwale stacjonować znaczące siły sojusznicze. Decyzja o utworzeniu batalionowych grup bojowych i rozmieszczeniu ich u nas oraz ta o stacjonowaniu ciężkiej brygady USA w Polsce (skąd wspiera kraje flanki wschodniej) z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski zmieniła naszą sytuację i otworzyła drogę do zagwarantowania bezpieczeństwa całej Europie Środkowej. Następnym etapem był złożony przeze mnie na początku 2018 r. projekt stałej bazy wojsk USA w Polsce. Agresji rosyjskiej położono tamę. To największa strategiczna klęska, jaką Rosja poniosła od dziesięcioleci!
  https://wiadomosci.dziennik.pl/opin...-general-rozanski-lobby-rosyjskie-wywiad.html

 4. kolo Member

  Krzysztof Krol - W książce Cenckiewicza "Długie ramię Moskwy" o czterech przywódcach stanu wojennego jest mowa o: Jaruzelskim - na 54 stronach Kiszczaku - 38 str. Siwickim - 22 str. Janiszewskim: - 0 stron. Kreml-Janiszewski-pani Basia/pan Kazimierz-Kaczyński/Macierewicz-Cenckiewicz?
  https://mobile.twitter.com/krzysztofkrol/status/1117524121250873345

 5. kolo Member

  Państwowa firma mimo sankcji współpracuje z Iranem. MSZ "o niczym nie wie". USA czekają na reakcję rządu
  - Jest ich w sumie sześć: to supertankowce "Deep Sea", "Felicyty", "Hilda I", "Herby"," Starla", a także tankowiec klasy suezmax "Salina". Każdy z nich niedawno otrzymał świadectwo klasy nadane przez Polski Rejestr Statków z Gdańska. Problem w tym, że statki te transportują irańską ropę. Jeszcze większy problem jest taki, że USA nałożyły sankcje na Iran i kraje z nim współpracujące, właśnie m.in. przy eksporcie irańskiej ropy.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-...anem-msz-o-niczym-nie-wie-usa-czekaja/0nqks99

 6. kolo Member

  MiG-29 wrócą do latania, lecz wojsko nie sprawdziło ich silników
  - Przyczyną wypadku myśliwca MiG-29, który rozbił się w marcu w lesie pod Węgrowem było mechaniczne zużycie silnika – dowiedział się nieoficjalnie Onet. Jak donoszą nasi informatorzy, wojsko planuje wznowić loty myśliwców w maju, jednak nie sprawdziło ich silników.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-...-beda-latac-wojsko-ich-nie-sprawdzilo/0fp6sh6

 7. kolo Member

  Mariusz Błaszczak - Wojskowe odprawy to poważne spotkania, jednak są momenty, które warto potraktować z przymrużeniem oka, by informacja o ważnym wydarzeniu trafiła do jak największej grupy osób. Widzimy się 3 maja na warszawskiej Wisłostradzie. Zapraszam!
  https://mobile.twitter.com/mblaszczak/status/1118403406073401344

 8. kolo Member

 9. kolo Member

 10. kolo Member

  Skandal na rozprawie oskarżonego o szpiegostwo Mateusza Piskorskiego
  - Jeszcze idąc po schodach, Mateusz Piskorski zaczął mówić do zgromadzonych mediów, ponieważ policja próbowała jak najszybciej przetransportować go na salę. – Funkcjonariusz ABW jest człowiekiem niekompetentnym, będziemy wnioskować o jego przebadanie, ponieważ nic z zarzucanych mi czynów, nawet tych ABW nie stanowi w polskim prawie przestępstwa i to jest najśmieszniejsze. Oskarżają mnie o kształtowanie opinii publicznej. To pierwszy tego typu proces nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Mam nadzieję, że zajmie się tym komisja europejska – powiedział Piskorski.
  Wtedy policjanci zaczęli coraz mocniej popychać Piskorskiego w stronę drzwi prowadzących do sali rozpraw. Doszło do przepychanki. – Jak widać, usta są zamykane również na tym poziomie. Proces jest utajniony z uwagi na rzekomy niepokój prokuratury o spokój i porządek społeczny, co jest samo w sobie kuriozum. Gdybyście, dziennikarze, byli na tym procesie, myślę, że zarówno prokuratura jak i ABW byłyby instytucjami... – próbował mówić dalej Piskorski, ale w tym momencie policjantom udało się wepchnąć go do sali rozpraw.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mateusz-piskorski-rozprawa-i-przepychanki-w-sadzie/l8wevcz


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 11. kolo Member

  Reporterzy na tropie faszystów, służby na tropie reporterów, czyli ABW PiS w akcji
  - Jak ujawniła „Gazeta Wyborcza”, dwóch funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (w stopniu majora i porucznika) z delegatury w Katowicach zajmowało się w maju ubiegłego roku ustalaniem, czy obywatele Bertold Kittel i Piotr Wacowski korzystali w 2017 r. z usług firmy Euro Taxi (spółka z siedzibą w Rybniku) i czy zapłacili należność. Na potrzeby operacji oficerowie nie tylko przesłuchali potencjalnych świadków w osobach taksówkarzy, ale też posłużyli się tzw. tablicami poglądowymi.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpol...-tropie-reporterow-czyli-abw-pis-w-akcji.read


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 12. kolo Member

 13. kolo Member

 14. kolo Member

  ABW ponownie nęka nacjonalistów
  - Bilans planowanej przez wiele tygodni akcji funkcjonariuszy ABW i policji, których celem było rozbicie koncertu „Night of Identity” (plan rozbicia koncertu spełzł na niczym, gdyż funkcjonariusze weszli do lokalu na długo przez jego rozpoczęciem) to 63 wylegitymowane osoby i 2 zatrzymane oraz wypuszczone na następny dzień. 300 funkcjonariuszy pozamykało okoliczne ulice, otoczyło lokal i użyło helikoptera, aby na koszt podatników spisać kilkadziesiąt osób i stwierdzić, że nie posiadają one przy sobie żadnych zakazanych przedmiotów – skonfiskowano jedynie kilka transparentów, które zostały przekazane do badań w celu orzeczenia, czy nie widnieje na nich niedozwolona symbolika.
  http://www.autonom.pl/?p=26224


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 15. kolo Member

 16. kolo Member

 17. kolo Member

  "Gazeta Polska": generałowie przestraszyli się Putina
  - Wśród zapowiedzianych panelistów są osoby sprawujący kierownicze funkcje w czasach rządów Donalda Tuska. Tygodnik wymienia: gen. Janusz Nosek (były szef SKW, prokuratura postawiła mu zarzuty przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków jako szefa SKW i działania na rzecz obcego wywiadu),
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-p.....na/x83mhcm


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 18. kolo Member

  NATO: Inwestujcie w okręty. MON: Nie teraz
  - Historia sprawiła, że to Polska ponosi we wschodnim rejonie Morza Bałtyckiego główny ciężar odpowiedzialności, również w domenie morskiej. Dla dowódców NATO jest więc nie do pomyślenia, by kraj tak duży, ambitny i wystarczająco zasobny odmawiał posiadania podstawowego narzędzia wsparcia działań morskich. Skazywałoby to nas na rolę sojusznika drugiej kategorii, z której podobno dopiero rządy PiS wydźwignęły Polskę do pierwszoplanowej roli w NATO.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpol...nwestujcie-w-okrety-mon-nie-teraz.read?src=mt


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 19. kolo Member

 20. kolo Member

  MON finansuje wielką defiladę wojskową 3 maja, a wstrzymuje finansowanie biuletynu kombatantów AK
  - "Biuletyn Informacyjny" był jedynym w kraju pismem poświęconych historii Armii Krajowej. Od blisko 15 lat związek otrzymywał na jego wydawanie dotację z MON. Biuletyn w szczytowym momencie wydawany był w 3 tysiącach egzemplarzy, z czego blisko połowa trafiała do szkół.
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Pols...trzymal-finansowanie-biuletynu-kombatantow-AK


  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 21. kolo Member

 22. kolo Member

  Niespodziewana zmiana personalna w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego
  - Wiceszef Służby Kontrwywiadu Wojskowego pułkownik Robert Mucha odchodzi na emeryturę po czternastu miesiącach pełnienia tego stanowiska. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, swą niespodziewaną decyzję Mucha tłumaczył "względami prywatnymi".Opozycja mówi o "pompowaniu kolegom emerytur".
  https://www.tvn24.pl/wiceszef-skw-robert.....564,s.html

  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 23. kolo Member

 24. kolo Member

 25. kolo Member

  Łódź: swastyka na pomniku Pękniętego Serca. Zbezczeszczono symbol martyrologii dzieci w czasie II wojny światowej
  Policja poszukuje sprawców znieważenia pomnika poświęconego Martyrologii Dzieci, który przypomina o działającym w Łodzi obozie hitlerowskim przeznaczonym dla polskich dzieci i młodzieży. Namalowano na nim swastykę i wypisano nazwisko jednego ze znanych sportowców.
  https://www.polskieradio.pl/321/1222/Art.....-swiatowej
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 26. kolo Member

  Byli szefowie służb specjalnych: Małpa z brzytwą jest bezpieczniejszym rozwiązaniem niż to, co mamy teraz
  - 'Służby są wykorzystywane do ochrony ludzi władzy i atakowania opozycji' - mówił dziś w Sejmie były szef CBA Paweł Wojtunik. Złożył doniesienie do prokuratury na swojego następcę. Oskarża go o szukanie haków na poprzedników i nękanie agentów.
  http://wyborcza.pl/10,152484,247124...t-bezpieczniejszym.html?disableRedirects=true

  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 27. kolo Member

  Sekstaśmy z agencji towarzyskiej: Kto dał obywatelstwo sutenerom?
  - To z agencji towarzyskich Jewgenija i Aleksieja R. miały pochodzić tysiące godzin sekstaśm z VIP-ami. Były agent CBA Wojciech J. utrzymuje, że taśmy są zdeponowane na Ukrainie i mogą służyć do szantażu. ABW, która pracuje dla małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej, który prowadzi ściśle tajne śledztwo w sprawie gangu sutenerów, nie zabezpieczyła żadnych taśm. Gdzie więc się znajdują?
  https://www.rp.pl/Sadownictwo/30429...arzyskiej-Kto-dal-obywatelstwo-sutenerom.html
  https://coub.com/view/1p6h3c
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 28. kolo Member

  Włamanie do siedziby NATO: sąd ocenił "nocne wejście" Macierewicza
  - W grudniu 2015 r. Antoni Macierewicz i jego współpracownicy włamali się do siedziby międzynarodowej instytucji, która nie podlegała ani MON, ani rządowi. Na takiej opinii oparł się sąd, uniewinniając gen. Piotra Pytla i płk. Krzysztofa Duszę z Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO
  http://wyborcza.pl/7,75398,24713508...jscie-macierewicza.html?disableRedirects=true
  https://coub.com/view/1taagd
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 29. kolo Member

 30. kolo Member

 31. kolo Member

 32. kolo Member

  Na marszu narodowców bez zaskoczenia. Padły hasła w obronie... Rosji
  - Musimy powiedzieć „nie” służalczej polityce proamerykańskiej, proizraelskiej, proukraińskiej, i nieuzasadnionej polityce antyrosyjskiej. Nie możemy się z tym zgodzić! – takie hasła głosił dziś były eurodeputowany Ligi Polskich Rodzin Witold Tomczak podczas Marszu Suwerenności w obecności liderów Konfederacji.
  https://m.niezalezna.pl/269783-na-marszu-narodowcow-bez-zaskoczenia-padly-hasla-w-obronie-rosji
  https://coub.com/view/17lfm9
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 33. kolo Member

  SOP chciała kupić lawetę. Za 1,2 mln zł. Przetarg unieważniono - najtańsza oferta przekroczyła 1,8 mln zł
  - Służba Ochrony Państwa chciała kupić "ciągnik z naczepą do transportu pojazdów". Czyli lawetę, która ma być wyposażona w dwie niezależne wciągarki. Na zakup przeznaczono 1,2 mln zł. Najniższa oferta zgłoszona w konkursie przekraczała budżet SOP na ten cel.
  http://next.gazeta.pl/next/7,151003...-oplacalne-niz-korzystanie-z.html#s=BoxOpLink
  https://coub.com/view/1lcu52
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 34. kolo Member

 35. kolo Member

 36. kolo Member

 37. kolo Member

  RadiaZET - Gdyby była umowa z Francuzami ws. caracali, Mielec i Świdnik zostałyby zamknięte
  https://mobile.twitter.com/Gosc_RadiaZET/status/1125331001679413253
  RadiaZET - o wejściu współpracowników Macierewicza do CEK NATO: Zobaczymy jaki będzie ostateczny rezultat postępowania sądowego
  https://mobile.twitter.com/Gosc_RadiaZET/status/1125332683503165441
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Gosc...ariusz-Blaszczak-u-Beaty-Lubeckiej.-6.05.2019
  https://coub.com/view/1p40lr
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 38. kolo Member

  Matura 2019. Kolejne alarmy bombowe. Zgłoszenia w całej Polsce
  - Kolejny dzień egzaminu i kolejne alarmy bombowe w kilkudziesięciu szkołach w Polsce. Na dziejesie.wp.pl dostaliśmy informacje, że policjanci z Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie w tej sprawie. Podobne alarmy pojawiły się m.in. na Lubelszczyźnie i na Śląsku.
  https://wiadomosci.wp.pl/matura-201...e-zgloszenia-w-calej-polsce-6378334489688193a
  https://coub.com/view/195p5k
  zapraszam - https://prawda2.info/forum.php
 39. kolo Member

 40. kolo Member

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins