Customize

JAK SKW OBCIĄGA.

Discussion in 'Polska' started by kolo, Jul 12, 2018.

 1. kolo Member

  Bezpieczeństwo morskie bez Marynarki Wojennej?
  - Wiceminister w Akademii Marynarki Wojennej nie mówił więc o planach w odniesieniu do okrętów, ale o zamierzeniach resortu obrony jeżeli chodzi o założeniach programu określanego nazwą cyber.mil.pl, a w tym o: formowaniu wojsk obrony cyberprzestrzeni (wojsk operacyjnych działających w tej domenie oraz komponentu „Cyber” w Wojskach Obrony Terytorialnej), konsolidacji jednostek podległych ministrowi obrony narodowej w formule Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, studiach, programach edukacyjnych itd.
  https://www.defence24.pl/bezpieczenstwo-morskie-bez-marynarki-wojennej

 2. kolo Member

 3. kolo Member

 4. kolo Member

  Jak Lotnisko Chopina zawarło umowę na 710 mln zł. "Destrukcyjne działanie dla zaufania społecznego"
  - głośnej umowy na Lotnisku Chopina wartej ok. 710 mln zł. Rażący brak transparentności, nierówne traktowanie firm, brak reakcji na zaskakująco zbliżone do siebie oferty
  https://businessinsider.com.pl/firmy/zar.....na/ft9q9n7

  - Taki np. „LOT, dwukrotnie korzystał z pomocy publicznej, raz w wysokości 400 mln złotych i drugi raz w tej samej kwocie. Nawiasem mówiąc, „LOT” podobnie jak wiele innych spółek Skarbu Państwa, jest żerowiskiem bezpieczniackich watah, przede wszystkim – bezpieki wojskowej, czyli WSI
  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4437

 5. kolo Member

 6. kolo Member

 7. kolo Member

 8. kolo Member

  Wzór na przekręt doskonały
  - Przekręt nad przekrętami Igora Chalupca - Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, grzmiący o ściganiu przestępców gospodarczych, tym razem zachowuje zaskakującą wstrzemięźliwość.
  https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/1848-ruch

 9. kolo Member

 10. kolo Member

  Nieletnia laska marszałkowska
  - 26 marca na ręce Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry wpłynęło zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Za pośrednictwem kancelarii prawnej zawiadamiający, były oficer CBA Wojciech J., informuje o przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków przez szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernesta Bejdę oraz dyrektora Biura Kadr i Szkolenia CBA Jarosława Wrzoskowicza.
  Celem przestępczych działań kierownictwa CBA miało być zdaniem zawiadamiającego zatuszowanie informacji kompromitujących marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Z doniesienia wynika, iż J. wszedł w posiadanie nagrania wideo, na którym marszałek Kuchciński obcuje płciowo z nieletnią prostytutką pochodzenia ukraińskiego.
  http://nie.com.pl/nieletnia-laska-marszalkowska/#more-48187

 11. kolo Member

 12. kolo Member

  „Ośmiornica” w Agencji Wywiadu? „Nielegalne działania z udziałem dziennikarzy”
  – Potwierdzam, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia defraudacji środków z funduszu operacyjnego AW oraz prowadzenia nielegalnych działań operacyjnych z udziałem dziennikarzy. Zawiadomienie w tej sprawie złożył obecny szef AW w porozumieniu z ministrem koordynatorem służb specjalnych – poinformował Żaryn i dodał, że osoby podejrzewane o przestępczy proceder zostały już usunięte ze służby w Agencji.
  https://www.tvp.info/41996994/osmio...-nielegalne-dzialania-z-udzialem-dziennikarzy

 13. kolo Member

  Seks-skandal z politykiem PiS? Agent CBA domaga się ujawnienia tych dowodów
  - Wśród pozostałych dowodów, na które powołuje się mecenas Wojciecha J. jest „pozytywna ocena pracy funkcjonariusza za okres od 4 maja 2016 r. do 3 maja 2017 r.
  - To o tyle ważne, że po wybuchu afery, kierownictwo CBA twierdzi, że ich były funkcjonariusz miał problemy z psychiką i był niezrównoważony.
  https://wiadomosci.wp.pl/seks-skand...sie-ujawnienia-tych-dowodow-6365699633854081a

 14. kolo Member

  Macierewicz obiecał śmigłowce polsko - ukraińskie. "Minister odleciał"
  - Z odpowiedzi prezesa PGZ Witolda Słowika jasno wynika, że deklaracja Antoniego Macierewicza pozostaje nadal jedynie na papierze. – Spółki z grupy kapitałowej PGZ nie uczestniczyły i nie uczestniczą w projekcie budowy polsko – ukraińskiego śmigłowca – odpisał 15 marca Witold Słowik.
  https://wiadomosci.wp.pl/macierewic...krainskie-minister-odlecial-6365987263088769a

 15. kolo Member

 16. kolo Member

  Falenta poszukiwany listem gończym. Rutkowski wkracza do akcji
  - 50 tysięcy złotych nagrody
  Do akcji postanowił wkroczyć Krzysztof Rutkowski. Detektyw bez licencji opublikował w sieci krótkie nagranie wideo, na którym zapowiedział, że wyznacza nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych dla osoby, która wskaże miejsce pobytu Marka Falenty. Rutkowski poinformował także, że leci dziś samolotem do miejsca, w którym może przebywać poszukiwany.
  https://www.wprost.pl/kraj/10204940...istem-gonczym-rutkowski-wkracza-do-akcji.html

 17. kolo Member

  https://mobile.twitter.com/MON_GOV_PL/status/1113812223170887681
  https://mobile.twitter.com/MON_GOV_PL/status/1113809723785084928

  Miłosz: Ministerstwo Obrony Wizerunku
  - Problemem z punktu widzenia obronności naszego państwa jest to, że w innych obszarach, znacznie bardziej istotnych niż wynik wyborczy ministra, takiego wielopłaszczyznowego działania, mimo wytężania wzroku, nie widać. Najważniejszy i największy program zakupowy Wojska Polskiego „Wisła”, który ma chronić polskie niebo, stanął. Kończymy negocjacje offsetowe dotyczące zakupu pierwszych dwóch baterii systemu Patriot, ale w kolejnych sześć, o których była mowa jeszcze kilka miesięcy temu, wśród ludzi w mundurach wierzy niewielu. Artylerii dalekiego zasięgu, zamiast trzech dywizjonów, kupiliśmy jeden.
  https://serwisy.gazetaprawna.pl/pra...556,milosz-ministerstwo-obrony-wizerunku.html

 18. kolo Member

 19. kolo Member

  Min. @mblaszczak po I sesji obrad #GrupaB9: Wspólnie pracujemy nad skuteczną odpowiedzią na cyber zagrożenia. Jesteśmy przygotowani, aby im zapobiegać. Zdecydowałem o utworzeniu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni
  https://mobile.twitter.com/MON_GOV_PL/status/1114098785846792192

  Atak hakerów na serwery Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi. "Nie wyciekły żadne dane"
  - Hakerzy włamali się na serwer, na którym znajduje się strona internetowa Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi. Zaszyfrowali znajdujące się tam dane i zostawili notatkę z żądaniem okupu. Żeby odszyfrować dane, strażacy musieliby przekazać im okup w walucie Bitcoin.
  - To był bardzo poważny atak spoza Polski - mówi st. kpt. Jędrzej Pawlak z KWPSP
  https://dzienniklodzki.pl

 20. kolo Member

 21. kolo Member

  Macierewicz: Przyczyna katastrofy smoleńskiej jest jasna - eksplozja w powietrzu samolotu


 22. kolo Member

 23. kolo Member

  Przetarg na Caracale. Przedstawiciele Airbusa spotkają się z MON w sądzie
  - Dziennik szacuje, że w grę może wchodzić zapewna kilkanaście milionów złotych zwrotu poniesionych przez francuski koncern nakładów.
  https://www.wnp.pl/przemysl-obronny...spotkaja-sie-z-mon-w-sadzie,343511_1_0_0.html

  Wykończyłem Caracale”. A teraz Berczyński wykańcza Macierewicza
  - Wacław Berczyński, któremu Antoni Macierewicz powierzył odpowiedzialną rolę autorytetu naukowego firmującego „prace” podkomisji ds. ponownego zbadania , ujawniając swoją rolę w „wykańczaniu” śmigłowców Caracal doskonale wypełnił opuszczone stanowisko Bartłomieja Misiewicza.
  https://oko.press/wykonczylem-caracale-a-teraz-berczynski-wykancza-macierewicza/

 24. kolo Member

 25. kolo Member

 26. kolo Member

  Prezydent nadał bieg wnioskowi o ułaskawienie Marka Falenty
  + Pytany, dlaczego Andrzej Duda nadał bieg sprawie, gdy ścigany listem gończym Falenta ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, odpowiada: Jest przyjęty pewnie zwyczajowy termin w Pałacu Prezydenckim, akurat w tym wypadku było to w marcu. Proszę nie doszukiwać się tu kontekstów, drugiego, trzeciego dna.
  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/n...kowi-o-ulaskawienie-marka-falenty,nId,2930312

 27. kolo Member

 28. kolo Member

  Dlaczego Polska przepłaca za amerykański system HIMARS?
  - Gołym okiem widać absolutna nieprzydatność praktyczną ( w razie konfliktu) systemu HIMARS. Jedynie praktyczne zastosowanie to defilady i efekt psychologiczny dla polskiego społeczeństwa. A nie o to przecież chodziło pierwotnie.
  Zainteresujmy się ceną, skąd wzięła się taka dysproporcja, pomiędzy faktycznymi kosztami, wycenionymi na 176 mln USD, a te, które zapłacił Amerykanom minister Błaszczak, czyli 414 mln USD.
  https://www.salon24.pl/u/piotrpanasiuk/947429,dlaczego-polska-przeplaca-za-amerykanski-system-himars

 29. kolo Member

  Wielka defilada „Silni w sojuszach”
  - Błaszczak, minister obrony narodowej zaprasza do wspólnego świętowania 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. 3 maja br. na Wisłostradzie w Warszawie odbędzie się wielka defilada Wojska Polskiego oraz służb mundurowych pod hasłem „Silni w sojuszach”. Na mieszkańców Warszawy oraz gości czeka wyjątkowe widowisko.
  https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/wielka-defilada-silni-w-sojuszach

  Polskie Lobby Przemysłowe
  - Analizując obecną sytuację przedsiębiorstw produkcyjnych w rozbiciu na etap przed konsolidacją oraz po jej dokonaniu, zauważyć można niepokojącą tendencję wynikającą z obecnego stanu. Tym samym alarmujemy o jego stanie.
  http://www.plp.info.pl/2019/03/27/s...jego-udzialu-w-modernizacji-sil-zbrojnych-rp/

 30. kolo Member

  Ukryta prawda o sekstaśmach
  - Skala ma być szokująca – według nieoficjalnych informacji jest 4 tys. nagrań, na których utrwalono wizyty w agencjach towarzyskich m.in. polityków, wiceministra obrony, arcybiskupa i szefa jednej z komend policji. Taśmy miały trafić na Ukrainę, a do jednej z nich dotarł były agent CBA Wojciech J. (co ujawniło Radio Zet)
  https://www.rp.pl/Kraj/304109902-Ukryta-prawda-o-sekstasmach.html

 31. kolo Member

  MON mógł przepłacić nawet pół miliarda za drony. Jest zawiadomienie do prokuratury
  - Ministerstwo Obrony Narodowej nie dopuściło do lukratywnego kontraktu na bezzałogowe statki powietrzne nikogo poza konsorcjum państwowego PGZ - twierdzi inny polski producent bezzałogowców i składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędników MON. Firma ocenia, że rezygnacja z konkurencji mogła kosztować państwo nawet 500 mln zł.
  https://www.money.pl/gospodarka/mon...rokuratury-6369176034842753a.html?src01=b289a

  Łukasz Maziewski
  - Analizy? Procedury? Przetargi? Jakieś nowomodne wynalazki.
  https://mobile.twitter.com/jodynaa/status/1116316037077766144

 32. kolo Member

  Mijają trzy miesiące. Chcą przedłużenia aresztu byłego rzecznika MON o kolejne trzy
  - Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. "Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł" - podano po ogłoszeniu zarzutów w komunikacie rzecznika prokuratury.
  https://www.tvn24.pl/prokuratura-wnioskuje-o-przedluzenie-aresztu-dla-bartlomieja-m,926605,s.html

 33. kolo Member

  Prezydent Andrzej Duda nie ułaskawi Marka Falenty. Mamy stanowisko KPRP. "Nie ma na to szans"
  - Wbrew spekulacjom oraz informacjom przekazywanym do opinii publicznej przez część dziennikarzy i polityków opozycji, prezydent Andrzej Duda zdecydowanie wyklucza możliwość ułaskawienia Marka Falenty – wynika z informacji WP.
  https://wiadomosci.wp.pl/prezydent-...sko-kprp-nie-ma-na-to-szans-6369161822857345a

 34. kolo Member

  Rosjanie nie chcą zwrócić wraku tupolewa. "Wciąż trwa śledztwo"
  - Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa poinformowała, że wrak prezydenckiego Tu-154M nie może zostać zwrócony Polsce, gdyż sprawa karna, prowadzona przez rosyjski Komitet Śledczy w sprawie katastrofy smoleńskiej, nie została zakończona. Roszczenia strony polskiej uznała za niedorzeczne.
  - Wbrew wnioskom Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego i polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych; po prostu wbrew zdrowemu rozsądkowi, nadal pojawiają się rozmaite irracjonalne wersje katastrofy, w tym twierdzenia o jakichś wybuchach na pokładzie samolotu z prezydentem - powiedziała Zacharowa.
  https://wiadomosci.wp.pl/rosjanie-n...upolewa-wciaz-trwa-sledztwo-6369281317242497a

 35. kolo Member

  Artur Goławski - Tego na pasku TVPInfo juz nie przeczytacie, więc donoszę: generał LM i obaj pułkownicy po złożeniu zeznań do sprawy AIR SHOW (wyjaśnienia składali też w latach 2015-2016) po kilku godzinach tego samego dnia wrócili do domów.
  https://mobile.twitter.com/AGolawski/status/1116671898656673794

 36. kolo Member

  Mocowania i tapicerka, czyli jakie kompetencje zyska Świdnik na kontrakcie na AW101
  - W związku z dostawą śmigłowców AW101 Merlin dla Marynarki Wojennej WSK "PZL-Świdnik" przejmie kompetencje związane z mocowaniem wyposażenia medycznego oraz tapicerki tych maszyn – poinformował w piątek w Sejmie wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.
  https://www.defence24.pl/mocowania-...petencje-zyska-swidnik-na-kontrakcie-na-aw101

 37. kolo Member

  Generał, który umierał dwa razy
  - Na ławie oskarżonych o wprowadzenie stanu wojennego nigdy nie zasiadł generał Michał Janiszewski, twórca Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Prokurator IPN uznał, że nie żyje. Tymczasem generał zmarł niemal dziesięć lat po wniesieniu do sądu aktu oskarżenia, a cztery lata po pierwszych wyrokach - wynika z ustaleń tvn24.pl
  https://www.tvn24.pl/michal-janiszewski-komunistyczny-general-pominiety-przez-ipn,926798,s.html

  Prezesi dostali średnio po 29 tys. zł premii! Prawie 5 mln na nagrody w IPN
  - Nie przypominam sobie żadnych spektakularnych sukcesów IPN
  https://www.se.pl/wiadomosci/polity...5-mln-na-nagrody-w-ipn-aa-JLeW-pYoa-vXaK.html

 38. kolo Member

  Po naciskach usa nie bedzie ekshumacji w Treblince podano kuriozalne wytlumaczenie .
  - Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu nie przeprowadzi ekshumacji w miejscu byłego niemieckiego obozu pracy w Treblince I, które były zaplanowane na dni 15-30. kwietnia. Uzasadniając zmianę decyzji powołano się na rozporządzenie ministra zdrowia wydane w 2001 roku.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/...-w-treblince-podano-kuriozalne-wytlumaczenie/

 39. kolo Member

 40. kolo Member

  Wojsko dostało rozkaz: oszczędzać!
  - Może więc obcinanie wydatków wojska to przejaw szerszej akcji oszczędnościowej w ministerstwach. MON mógł się przeliczyć z innymi wydatkami i szuka na gwałt pieniędzy albo już widzi, że nadchodzi większa redukcja wydatków i woli się na nią przygotować. W każdym wypadku to sygnał niepokojący, który wbrew oficjalnemu przekazowi może świadczyć, że w wojsku dobrze już było.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1789538,1,wojsko-dostalo-rozkaz-oszczedzac.read?src=mt

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins