Customize

Dobre wieści z frontu ACTA!

Discussion in 'Anonimowi i Wolność Słowa' started by Anonymous, Jun 14, 2012.

 1. Anonymous Member

  Temat ACTA jest wciąż żywy w Unii Europejskiej. Prawdopodobnie Parlament Europejski na lipcowej sesji będzie decydował o dalszych losach tego kontrowersyjnego porozumienia. Jednak zanim się to stanie, swoje opinie musi wyrazić pięć kluczowych komisji parlamentarnych. Pierwsze głosowania już za nami, a ich wyniki dają ogromną nadzieję na to, że ACTA wkrótce całkiem upadnie.
  We wszystkich głosujących dziś komisjach: przemysłu (ITRE), prawnej (JURI) oraz wolności obywatelskich (LIBE) zwyciężyła opcja głosowania już w lipcu (czyli nieczekania na wyrok ETS) i odrzucenia ACTA! Właśnie na takie wyniki czekaliśmy.
  Nie należy jednak tracić czujności, bo już w poniedziałek 4 czerwca czeka nas kolejne istotne posiedzenie – tym razem będzie to Komisja Rozwoju (DEVE). Jednak najważniejsza komisja, ds. handlu międzynarodowego (INTA) głosowanie w sprawie ACTA planuje na 21 czerwca. Do tego czasu ważne jest skuteczne przekonanie jej członków do opowiedzenia się przeciwko traktatowi.
  Europejscy deputowani są w większości nieprzychylne nastawieni do ACTA, pamiętajmy jednak, że większość ta nie jest znacząca. Sytuacja nadal może rozwinąć się w każdym kierunku, dlatego tak duże znaczenie mają rekomendacje poszczególnych komisji. To właśnie one mogą wpłynąć na postawę wahających się europosłów. Ważne jest przy tym, by głosowanie planarne nie zostało przełożone na inny – późniejszy termin.


  źródło: tajne
  • Like Like x 2
 2. Cóż za piękny copy paste. Źródło tajne, ale bardzo wiarygodne.
  • Agree Agree x 1
 3. martajagoda89 Member

  źródło: tajne? google twierdzi inaczej :)
  [IMG]
  • Funny Funny x 3
 4. Ja myślałem o tym 2.
 5. Nah. Nie ważne jakie źródło. Powinniśmy się cieszyć, że ACTA upadnie.
  • Agree Agree x 1
 6. Svobodny Moderator

  Z jednym sie uporalismy a juz na horyzoncie pojawia sie nowe większe szambo więc nie ma co opuszczac gardy i luzowac zwieraczy.
  • Agree Agree x 2

Share This Page

Customize Theme Colors

Close

Choose a color via Color picker or click the predefined style names!

Primary Color :

Secondary Color :
Predefined Skins